statystyki

Szczepienia przeciw grypie i nagrody od ministra rolnictwa. Fiskus rezygnuje z PIT od niektórych świadczeń

autor: Agnieszka Pokojska27.10.2020, 07:34; Aktualizacja: 27.10.2020, 07:35
Nie będzie też PIT od szczepień przeciw grypie realizowanych w ramach tzw. firmowych pakietów medycznych. W tym przypadku bez PIT będzie wartość świadczenia do 100 zł rocznie. Nadwyżka będzie opodatkowana.

Nie będzie też PIT od szczepień przeciw grypie realizowanych w ramach tzw. firmowych pakietów medycznych. W tym przypadku bez PIT będzie wartość świadczenia do 100 zł rocznie. Nadwyżka będzie opodatkowana.źródło: ShutterStock

Nie będzie podatku ani od wartości nieodpłatnych szczepień ochronnych przeciw grypie, ani od nagród od ministra rolnictwa i rozwoju wsi ‒ wynika z dwóch projektów rozporządzeń.

O tym, że minister finansów planuje zaniechać poboru PIT od wartości nieodpłatnych szczepień, pisaliśmy w artykule „Szczepionka na grypę od pracodawcy bez PIT” (DGP nr 206/2020). Wczoraj opublikowany został projekt rozporządzenia w tej sprawie. Dotyczy osób uzyskujących przychody w rozumieniu art. 12 ust. 1, art. 13 lub art. 20 ust. 1 ustawy PIT. To oznacza, że PIT od bezpłatnych szczepień, sfinansowanych przez firmę, nie zapłacą: pracownicy, zleceniobiorcy, członkowie rad nadzorczych, emeryci (którym szczepienie finansuje były zakład pracy), członkowie związków zawodowych (otrzymujący bezpłatne szczepienie np. od organizacji związkowych).

Nieodpłatne świadczenie obejmie koszt: badania kwalifikacyjnego, szczepionki, przeprowadzenia szczepienia oraz konsultacji specjalistycznej (niezbędnej, aby wykluczyć przeciwwskazania do szczepienia).


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane