statystyki

Dużo zmian w estońskim CIT

autor: Agnieszka Pokojska30.09.2020, 07:41; Aktualizacja: 30.09.2020, 07:45
Ministerstwo Finansów pracuje teraz nad objaśnieniami podatkowymi dotyczącymi estońskiego systemu. Jak poinformował na konferencji Aleksander Łożykowski, dyrektor departamentu podatków dochodowych w MF, resort chce je opublikować przed wejściem w życie zmian.

Ministerstwo Finansów pracuje teraz nad objaśnieniami podatkowymi dotyczącymi estońskiego systemu. Jak poinformował na konferencji Aleksander Łożykowski, dyrektor departamentu podatków dochodowych w MF, resort chce je opublikować przed wejściem w życie zmian.źródło: ShutterStock

Złagodzony zostanie warunek dotyczący zatrudnienia i inwestycji. Pojawi się też możliwość rezygnacji z estońskiego systemu, a także szybszego rozliczenia poniesionej wcześniej straty.

Wczoraj informowaliśmy o przyjętym w poniedziałek przez Radę Ministrów projekcie nowelizacji przepisów o CIT. Zakłada on wprowadzenie nowego rozwiązania na wzór estońskiego CIT, czyli ryczałtu od dochodów spółek kapitałowych (nowy rozdział 6b ustawy o CIT). Założenie jest takie, że podatek pojawi się dopiero w momencie wypłaty zysku.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane