statystyki

Kiedy zwrot kosztów dojazdu członka rady nadzorczej jest zwolniony z PIT?

autor: Łukasz Zalewski23.05.2019, 07:29; Aktualizacja: 23.05.2019, 07:29
Uzasadniając tamten wyrok, sędzia Agnieszka Baran dodała, że art. 16 ust. 1 pkt 38a ustawy o CIT pomija to, czy wydatek stanowi dla członka rady nadzorczej realne przysporzenie, czy jest jedynie zwrotem podniesionych wydatków.

Uzasadniając tamten wyrok, sędzia Agnieszka Baran dodała, że art. 16 ust. 1 pkt 38a ustawy o CIT pomija to, czy wydatek stanowi dla członka rady nadzorczej realne przysporzenie, czy jest jedynie zwrotem podniesionych wydatków.źródło: ShutterStock

Zwrot kosztów dojazdu prywatnym samochodem osobowym członka rady nadzorczej z miejscowości zamieszkania do siedziby spółki jest zwolniony z podatku dochodowego – potwierdził WSA w Warszawie.

Sprawa dotyczyła jednego z członków rady nadzorczej, który dojeżdża na jej posiedzenia własnym autem z innej miejscowości. Posiedzenia odbywają się zazwyczaj w siedzibie spółki lub na terenie miasta, gdzie ta siedziba się znajduje.

Powołując się na 222

Spółka wyliczyła koszty dojazdu, mnożąc przejechane przez menedżera kilometry przez stawkę określoną przez ministra infrastruktury w rozporządzeniu z 2002 r. (Dz.U. nr 27, poz. 271 ze zm.). Uważała, że zwrot kosztów dojazdu do tej wysokości jest zwolniony z PIT, a więc nie musi ona, jako płatnik, pobierać zaliczki na podatek.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane