czynniki determinujące zdrowie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu czynniki determinujące zdrowie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące czynniki determinujące zdrowie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Andrysiak: Pakt z diabłem

  Andrysiak: Pakt z diabłem

  Dla wielu wyborców PiS A.D. 2015 to twardy orzech do zgryzienia. Z jednej strony partia do bólu konserwatywna, obca światopoglądowo, kulturowo i estetycznie, z drugiej – jedyna, która hasło zmiany neoliberalnego porządku wyniosła na sztandary. Jak się wobec niej zachować? Iść na totalne zwarcie czy popierać tam, gdzie postulaty są zbieżne? Można przyjąć, że każdy pomysł zgłoszony przez PiS jest zły ze względu na jego autora, ale czy ma to sens?

  czytaj więcej

 • Kleiber: Polaryzacja społeczna zagraża gospodarce i bezpieczeństwu państwa

  Kleiber: Polaryzacja społeczna zagraża gospodarce i bezpieczeństwu państwa

  Od dłuższego czasu boję się włączać telewizor i zaglądać do niektórych gazet. Rozdźwięk między niektórymi mediami, zaangażowanymi w radykalny sposób po różnych stronach politycznego sporu, osiągnął rozmiary daleko wykraczające poza oczekiwany chyba nie tylko przeze mnie poziom rzetelności dziennikarskiej relacji.

  czytaj więcej

 • Olsztyn: Leczenie SLA komórkami macierzystymi przynosi efekty

  Olsztyn: Leczenie SLA komórkami macierzystymi przynosi efekty

  Lekarze ze szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie, którzy od kilku lat prowadzą badania nad zastosowaniem komórek macierzystych u chorych na stwardnienie zanikowe boczne stwierdzili, że u ok. 70 proc. pacjentów udało im się spowolnić postęp choroby.

  czytaj więcej

 • Jakie obowiązki ma pracodawca względem pracowników w upały

  Jakie obowiązki ma pracodawca względem pracowników w upały

  Upały mogą zdezorganizować funkcjonowanie firmy, a na pewno mają wpływ na sposób i jakość pracy zatrudnionych w niej osób. Jak można usprawnić działanie przedsiębiorstwa w lecie, a więc jak zorganizować pracę w trakcie upałów? Przeczytaj i dowiedz się, jakie obowiązki spoczywają wtedy na pracodawcy.

  czytaj więcej

 • Dalekie rynki kuszą mimo barier

  Dalekie rynki kuszą mimo barier

  AKCJA DGP Eksport w odległe obszary to wyzwanie. Z każdym rokiem przybywa jednak firm, które je podejmują. W Europie robi się za ciasno.

  czytaj więcej

 • Lewestam: Wszyscy jesteśmy opętani (ale wy bardziej)

  Lewestam: Wszyscy jesteśmy opętani (ale wy bardziej)

  Spór o to, kto jest rozumny, a kto szalony, nie jest sporem o fakty, ale starciem politycznym na śmierć i życie. Nic tak nie wyklucza jak stwierdzony publicznie brak rozumu. Fruwające tampony furkoczą sznurkami na wietrze, agresja, wrzask i śpiew. Makijaż wojenny, zaostrzone parasolki, obsceniczne gesty, zbiorowy trans. Histeria! Ulewa ścieka z czarnych płaszczy, ale jak wiadomo, wiedźm woda się nie ima; idą naprzód niewzruszone, opętane diabelskim egoizmem i lewacką ideologią, której celem jest zniszczenie cywilizacji i zwycięstwo diabła bądź Unii Europejskiej. Tak wyglądał czarny marsz, kiedy patrzyło się nań z prawej strony.

  czytaj więcej

 • Pośpiech i sztywne kryteria nie pomogą służbie zdrowia [DEBATA DGP]

  Pośpiech i sztywne kryteria nie pomogą służbie zdrowia [DEBATA DGP]

  Minister Konstanty Radziwiłł chce utworzyć system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej . Placówki, które się znajdą w sieci, nie będą walczyły w konkursach NFZ o pieniądze. Pomysł resortu jest jednak krytykowany. Czego obawiają się eksperci? Czy sieć powinna powstać? A jeśli tak, to jak ją tworzyć i wdrażać, by nie zaszkodzić pacjentom i placówkom? Na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty DGP.

  czytaj więcej

 • Debata DGP o przewlekłej chorobie płuc: Diagnozować szybciej, leczyć nowocześniej

  Debata DGP o przewlekłej chorobie płuc: Diagnozować szybciej, leczyć nowocześniej

  Około 2 mln Polaków ma przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, jednak mniej niż co trzeci z nich o tym wie. Co możemy zrobić w zakresie profilaktyki oraz wczesnego wykrywania POChP? Czy pacjenci mają dostęp do odpowiedniej farmakoterapii, rehabilitacji i leczenia tlenem? O tym eksperci oraz wiceminister zdrowia dyskutowali podczas debaty „Przewlekła obturacyjna choroba płuc – sytuacja polskiego pacjenta”.

  czytaj więcej

 • Jakie są składki na Fundusz Emerytur Pomostowych, gdy pracownik oprócz etatu ma także zlecenie

  Jakie są składki na Fundusz Emerytur Pomostowych, gdy pracownik oprócz etatu ma także zlecenie

  Od niedawna prowadzę działalność polegającą m.in. na obróbce drewna i ścince drzew. Zatrudniam pracowników oraz zleceniobiorców. Na jakich zasadach i za kogo muszę opłacać składki na FEP? Czy jeżeli pracownik przez część swojego wymiaru wykonuje prace w szczególnych warunkach, a przez pozostałą inne prace, to istnieje obowiązek opłacania za niego tych składek? Jak ustalić, czy należna jest składka w sytuacji, gdy z pracownikiem wykonującym pracę w szczególnych warunkach podpiszę dodatkowo umowę-zlecenie na zwykłe prace? Czy składki trzeba płacić od początku zatrudnienia?

  czytaj więcej

 • Dla kogo wcześniejsza emerytura? Wciąż istnieją wątpliwości

  Dla kogo wcześniejsza emerytura? Wciąż istnieją wątpliwości

  Aby ją otrzymać, trzeba wykazać staż pracy w szczególnych warunkach. Niestety Sąd Najwyższy przez kilkanaście lat obowiązywania ustawy nie rozstrzygnął, jakie znaczenie ma zakwalifikowanie danego stanowiska do branży.

  czytaj więcej

 • Jak zmotywować młodych bez pracy do działania [DEBATA DGP]

  Jak zmotywować młodych bez pracy do działania [DEBATA DGP]

  Programem #YouthEmpowered: Możesz więcej, niż myślisz Coca-Cola HBC Polska wraz z partnerami chce pobudzić i zmotywować do działania sporą w naszym kraju grupę młodych ludzi, którzy nie potrafią odnaleźć się w dorosłej rzeczywistości. Przyczynom i możliwościom wyjścia z tej sytuacji była poświęcona nasza redakcyjna debata.

  czytaj więcej

 • Reforma sądownictwa: Potrzeba ustrojowa czy polityczna

  Reforma sądownictwa: Potrzeba ustrojowa czy polityczna

  Nikt rozsądny nie neguje, że w interesie społeczeństwa i państwa jest, by władza sądownicza działała jak najlepiej, a sędziowie byli całkowicie apolityczni. Co do tego uczestnicy dyskusji zorganizowanej przez DGP byli zgodni. Spory zaczynają się tam, gdzie mowa o konkretnych rozwiązaniach

  czytaj więcej

 • RODO dla służb nie obejmie ABW i CBA

  RODO dla służb nie obejmie ABW i CBA

  Choć Unia wymaga od nas ograniczenia uprawnień specsłużb, rząd nic sobie z tego nie robi. Przed naruszeniem prawa europejskiego ostrzega nawet Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

  czytaj więcej

 • Czerwińska o "piątce Kaczyńskiego": O budżecie trzeba myśleć w horyzoncie lat [OPINIA]

  Czerwińska o "piątce Kaczyńskiego": O budżecie trzeba myśleć w horyzoncie lat [OPINIA]

  Wszystkim zależy na tym, żeby nie tylko środków do wydawania było jak najwięcej, ale też żeby wydawać je jak najbardziej efektywnie. Mówimy o odpowiedzialności, wiarygodności przy podejmowaniu decyzji finansowych czy inwestycyjnych. Podejmowanie ich nie jest łatwe. Decyzje budżetowe muszą być pewną wypadkową naszych oczekiwań i możliwości. Są one wyznaczane nie tylko przez sytuację bieżącą, ale muszą uwzględniać też takie czynniki jak cykl koniunkturalny, prognozy i ryzyka, która mają wpływ na średniookresowe trendy w gospodarce. Muszą też uwzględniać prawa i dobrobyt przyszłych pokoleń.

  czytaj więcej

 • Zarycki: Ludzie bogaci w Polsce postrzegani są przez inteligencję jako uzurpatorzy [WYWIAD]

  Zarycki: Ludzie bogaci w Polsce postrzegani są przez inteligencję jako uzurpatorzy [WYWIAD]

  - Jeśli wierzy się, że to kultura odpowiada na nasze zacofanie, a nie gospodarka, wtedy sądzimy, że ludzi trzeba wychowywać. A zadaniem elity jest wtłoczenie w umysły współobywateli pakietu przekonań: czy to nowoczesnych i postępowych, czy też narodowych i patriotycznych - mówi w wywiadzie dla DGP Tomasz Zarycki profesor socjologii i geograf społeczny, dyrektor Instytutu Studiów Społecznych im. Roberta Zajonca Uniwersytetu Warszawskiego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej