« Powrót do artykułu

Dziecko bez szczepionek. Czy śmierć i cierpienie stanie się znowu elementem naszej codzienności?

Wyobraźmy sobie rok, gdy umiera w Polsce co piąte dziecko, a rodziny, które uniknęły tragedii, mogą mówić o wyjątkowym szczęściu. Tak przecież bywało w nieodległych czasach, a robimy coraz więcej, żeby wróciły.

dziecko

żródło: ShutterStock

Śmierć i cierpienie w świecie bez szczepionek były elementem codzienności.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • jola(2016-02-21 22:22) Zgłoś naruszenie 1619

  Tylko ignorant mógł napisać taki artykuł i tylko ignorant uwierzy w te brednie. Zagrożeniem jest epidemia chorób generowanych przez szczepionki.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wróbelek(2016-02-22 12:10) Zgłoś naruszenie 74

  Za czasów naszych pradziadów była naturalna selekcja właśnie przez to, że nie szczepili dzieci- kto wtedy o tym w ogóle myślał? My i nasi rodzice już byliśmy szczepieni i nie było takiej umieralności jak wcześniej ( z wyjątkiem wojen). Zastanawiam się dlaczego młodzi rodzice rezygnują ze szczepionek? Dlaczego chcą doprowadzić swoje dzieci często do zgonu. Nie za wszystkie szczepionki trzeba płacić. Np. szczepionki skojarzone- po co? Rodzice kupują je a potem płaczą bo są pewne działania niepożądane a ponadto nabijają kasę farmaceutom. Szczepionki refundowane nie są złe jak to wiele osób uważa- są dobre, nie ma działań niepożądanych, ale też trzeba wiedzieć kiedy zaszczepić. To, że dziecko zostanie ukłute trzy razy a nie raz to nie ma znaczenia, Ono nie będzie tego pamiętać. Może zostanę skrytykowana, ale polecam zapoznać się z dobrymi lekturami dot. szczepionek i porozmawiać z kilkoma położnymi, pielęgniarkami a poznacie prawdę. Sama mam dziecko i szczepię zgodnie z książeczką szczepień - no chyba, że są jakieś przeciwwskazania to odkładam na inny termin i mam nadzieję, że moje dziecko nie będzie w przyszłości chorować na różyczkę, ospę czy inne wredne choróbsko.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Balonik(2016-02-24 11:20) Zgłoś naruszenie 34

  Bardzo interesujący artykuł. Szczepienia są ważne! Dla niepewnych, czy ty dobra decyzja, niektóre z kampanii nie boją się kontrowersyjnych kwestii, na które odpowiadają wiedzą: http://zaszczepsiewiedza.pl/pytania-i-odpowiedzi/

  Odpowiedz
 • pracujaca biedota polska(2016-02-21 21:21) Zgłoś naruszenie 23

  jak dostaną teraz za darmo 500 zł na dziecko to będą szczepić

  Odpowiedz
 • gość(2018-08-11 21:34) Zgłoś naruszenie 00

  Na zdjęciu królik doświadczalny.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!