« Powrót do artykułu

Jest projekt rozporządzenia ws. kompetencji ratowników medycznych. Pomoże uzupełnić brak wystarczającej liczby pielęgniarek

Zgodnie z nowelizacją ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, która weszła w życie 2 grudnia ubiegłego roku, ratownicy mogą wykonywać zawód nie tylko w jednostkach systemu, ale również wszędzie tam, gdzie mogą być przydatni ze względu na posiadane kwalifikacje i doświadczenie, np. w ramach ratownictwa górskiego i wodnego. Zdaniem ministerstwa zdrowia może to pomóc np. w uzupełnieniu braku wystarczającej liczby pielęgniarek.

Karetka

żródło: Bloomberg

W ostatnich tygodniach ratownicy wyrażali zaniepokojenie, że pozbawiono ich najważniejszego dokumentu regulującego podejmowane przez nich czynności.

statystyki

Komentarze (1)

  • pielegniarka(2016-02-02 21:55) Zgłoś naruszenie 11

    te wszystkie rzeczy sama moge zrobic po specjalizacji z pielegniarstwa anestezjologicznego, a poza tym zapewnic calosciowa opieke pacjentowi,czego nie moze zapewnic ratownik medyczny,praca na SOR dla nich owszem,ale np. na intensywnej terapii- moglaby sprawic problem ,ze wzgledu na brak niektorych uprawnien;na intensywnych terapiach poza tym jest caly czas lekarz i nikt tam samodzielnie nie wykonuje kardiowersji tylko pod okiem lekarza, nie mowiac o intubacji,bo to nie karetka,,sonde moze zalozyc kazda pielegniarka, ekg mozna robic po kursie, pielegniarkom potrzebne sa opiekunki medyczne, a nie nastepni do wyzszych celow (w GOOGLE CHROME nie dzialaja mi polskie znaki).Wiem o co tu chodzi,trzeba wsadzic kij w to mrowisko,by pielegniarki nie domagaly sie podwyzek,robcie tak dalej,mlode pielegniarki pracuja juz tylko na intensywnych terapiach,narastajaca frustracja przyspieszy ich wyjazd,znam osobiscie z 10 szczesliwych w Europie zachodniej,powodzenia w dalszym udoskonalaniu prawa.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!