« Powrót do artykułu

Sikora: Kijem w reformę lecznictwa

Zmiany w finansowaniu systemu ochrony zdrowia? Tak. Ale nie szukajmy recepty w słowach wytrychach. A takim staje się finansowanie budżetowe. Tak tylko dla przypomnienia: dla poprzedniej ekipy rządzącej były to „pacjent podmiotem systemu” oraz „dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne”. Z projektów pozostały jedynie hasła na sztandarach i niespełnione obietnice.

Dominika Sikora / fot. Wojtek Górski

żródło: DGP

Dominika Sikora / fot. Wojtek Górski

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Iwona(2016-01-04 15:44) Zgłoś naruszenie 30

  Cytuję: "W końcowym rozliczeniu może się okazać, że pracodawcy będą jeszcze mocniej zainteresowani zatrudnianiem na czarno. Pracownicy również, bo przecież ubezpieczenie będzie im się należało np. z tytułu pozostawania w rejestrze urzędu pracy" To teraz tak jest. Jeżeli ubezpieczeniem będą objęci wszyscy, bezrobotni i robotni to właśnie wtedy problem tej fikcji która dziś jest zniknie. Coś mi się wydaje, że pani redaktor pisze na siłę pod z góry przyjętą tezę, że na pewno będzie źle.

  Odpowiedz
 • Pan Murzyński - Filipiński(2016-01-01 02:28) Zgłoś naruszenie 32

  System z NFZ na utrzymuje się tak długo, bo jest systemem nie do wytrzymania. Przypomnę tylko, że jest tworem ludzi z sLD i ma wszystkie "zalety" twórców. Tego czegoś nie da się naprawić, bo idea wrzucania pieniędzy do wspólnego wora, zamieszania i dzielenia przez wszechwiedzących urzędników jest nie do obrony. No cóż nie pamiętam "reformy" nie przeprowadzanej wg. zasady " ryby najlepiej łowi się w mętnej wodzie", z tą było podobnie. Cokolwiek, coś co spowoduje skrócenie kolejek będzie lepsze od tego co jest. A ludzie, że korzystają z pogotowia jak z przychodni? Co ma zrobić pacjent z zapaleniem oka lub ucha? Czekać pół roku na wizytę u specjalisty? Po co ślepemu okulista? Lekarze z pogotowia i tak mają sposoby aby ci którzy mogą poczekać poszli sobie do domu. Proszę sprawdzić jak działają ostre dyżury, to ciekawe przeżycie uczące pokory. Polecam

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • jk(2015-12-31 11:48) Zgłoś naruszenie 12

  Oczywiscie trudno odnosic sie do tak zwanych pseudo reform, generalnie nie ma dyskusji merytorycznej, ogòlnopolskiej na ten temat w srodkach masowego przekazu . Opcja polityczna , ktòra sie dorwie do wladzy, na sztandarach obietnice uzdrowienia sytuacji, pòzniej sie okazuje, ze tylko walcza o stolki i na kolejnych glupotach sie konczy. Przeciez sa kraje na swiecie gdzie sluzba zdrowia jest ustawiona w sposòb bardzie sensowny niz u nas, wystarczy tylko zaaplikowac jakies rozwiazanie gdzie to dziala. Odnosi sie wrazenie, ze ci ktòrzy butnie biora sie za reformowanie okrywaja goraca wode, powodujac ciag dalszy balaganu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!