Twoje dziecko ma styczność z dopalaczami? Sprawdź gdzie szukać pomocy

Syntetyczne substancje odurzające są dostępne bez problemu. Często szkodliwe substancje sprzedaje się pod przykrywką prowadzenia innej działalności. Co robić kiedy dziecko wpadnie w pułapkę nałogu?

Dopalacze

autor: Marek Szybkażródło: Newspix

Szkodliwe, syntetyczne środki odurzające nazywane dopalaczami są dostępne w całej Polsce. Wczoraj Funkcjonariusze skontrolowali 75 miejsc, w tym sklepy i prywatne mieszkania. Jedna z zatrzymanych osób otrzymała zarzuty, wobec 28 prowadzone są czynności procesowe. Do policji docierają kolejne przypadki zatrucia dopalaczami. Jeżeli podejrzewasz, że twoje dziecko może mieć kontakt z dopalaczami i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat i na temat możliwości leczenia sprawdź podane przez nas numery telefonów.

Od lipca obowiązuje nowe prawo w sprawie dopalaczy. Zgodnie z nim 114 substancji, traktowanych do tej pory jako toksyczne, teraz uważanych jest za narkotyki. Handel nimi jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • po co nam takie państwo(2015-07-19 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ja wam powiem gdzie pomocy NIE szukać. Na pewno nie w państwie rządzonym przez PO-wców.
    Ta partia jest kompletnie nieudolna, na granicy sabotażu. Tusk kłamał, że zrobił porządek z dopalaczami, a wyszło jak zawsze. Handlarze dopalaczy w państwie PO-wców mają się świetnie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!