Najlepsze włoskie wyspy

TripAdvisor opublikował ranking z lepszymi włoskimi wyspami. Powstał na podstawie opinii turystów z całego świata. Zobaczcie galerię 10 najlepszych włoskich wysp.

  • 10. miejsce: Vulcano – wyspa wulkaniczna na Morzu Tyrreńskim, a północ od Sycylii. Najbardziej na południe wysunięta w archipelagu Wysp Liparyjskich. Wchodzi w skład terytorium Włoch. Zajmuje powierzchnię 21 km², a zamieszkuje ją kilkuset mieszkańców.
  • 9. miejsce: La Maddalena – niewielka włoska wyspa położona w pobliżu Sardynii. Do niedawna stacjonowały na niej wojska USA, które posiadały tu bazę naprawczą okrętów atomowych. Ale największym powodem, dla którego warto zobaczyć tę wyspę jest fakt, że jest ona nazywana jest wyspą słynnych różowych piasków i błękitnych wód.
  • 8. miejsce: Pantelleria – położona jest na Morzu Śródziemny pomiędzy Sycylią i Tunezją. Z powodu wulkanicznych krajobrazów, nazywana jest „Czarną Perłą Morza Śródziemnego”. Pantelleria jest popularnym miejscem turystycznym. Wyjątkową atrakcją wyspy jest możliwość zażywania kąpieli w gorących źródłach powulkanicznych.
  • 7. miejsce: Ustica – jest to maleńka wyspa położona na północ od wybrzeża Sycylii. Co roku na wyspie odbywają się imprezy sportowe, m.in. dla nurków – ze względu na niepowtarzalny charakter dna morskiego w pobliżu wyspy. Z tego względu w pobliżu wyspy Ustica założono pierwszy we Włoszech rezerwat morski.
  • 6. miejsce: Procida – niezwykłe piękna wysepka położona w bliskiej odległości od wyspy Ischia. Wyspa kusi turystów swoimi kolorami, gajami cytrusowymi. Jest to prawdziwy klejnot wśród włoskich wysp.
  • 5. miejsce: Elba – trzecia co do wielkości włoska wyspa, położona na Morzu Tyrreńskim, między Półwyspem Apenińskim a Korsyką. Największa z Archipelagu Wysp Toskańskich. To właśnie na Elbę 3 maja 1814 roku został zesłany Napoleon Bonaparte, który przebywał na niej do lutego 1815 roku.
  • 4. miejsce: Ischia - Wyspa na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej, należy do archipelagu Wysp Flegrejskich. Jej urozmaicony krajobraz przyciąga licznych turystów. Nad panoramą wyspy góruje wulkan Epomeo. Wznosi się on na wysokość ośmiuset metrów nad poziomem morza.
  • 3. miejsce: Sycylia – jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym. To na Sycylii znajduje się wulkan Etna. Niezwykły urok wyspy przyciąga co roku turystów, którzy są spragnieni zarówno licznych atrakcji turystycznych, jak i wymarzonej, słonecznej pogody.
  • 2. miejsce: Lampedusa – włoska wyspa znajdująca się Morzu Śródziemnym pomiędzy Maltą i Tunezją. Lampedusa może się pochwalić jedną z najładniejszych plaż nie tylko w Włoszech, ale również na całym świecie.
  • 1. miejsce: Capri – włoska wyspa na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej. Położona jest w pobliżu półwyspu Sorrento. Największa atrakcją turystyczną wyspy jest Lazurowa Grota – czyli jaskinia morska.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!