10 najlepszych miejsc w Europie na wakacje dla ekoturystów

European Coastal & Marine Union przyznało nagrody QualityCoast dla najlepszych nadmorskich regionów w Europie. EUCC ocenił ponad 1000 miejsc w Europie na podstawie 100 czynników wpływających na atrakcyjność turystyczną i ich zrównoważony rozwój, zarówno w kwestiach przyrodniczych, jak i kulturowych i społecznych. Zobaczcie 10 miejsc, które stanowią najlepszy przykład na to jak połączyć beztroskie wakacje bez uszczerbku dla natury.

Alonisos

żródło: ShutterStock

Alonisos – niewielka grecka wyspa położona na Morzu Egejskim. Na wyspie rozwinęło się rolnictwo: w szczególności produkcja wina, uprawa oliwek, winogron i fig. Dzięki temu, że na Alonisos nie rozwinęła się jeszcze turystyka masowa, ekosystem na wyspie jest w bardzo dobrym stanie. Wyspa ma wiele plaż, głównie kamienistych. Od 1992 znajduje się tam park wodny, mający na celu ochronę zagrożonych wyginięciem mniszek śródziemnomorskich oraz innych gatunków zwierząt.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!