TOP 10 największych atrakcji turystycznych w Niemczech

15.000 zagranicznych turystów wybrało największe atrakcje turystyczne w Niemczech. Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) po raz drugi przeprowadziła ankietę zwracając się do zagranicznych turystów, aby wybrali największe atrakcje turystyczne Niemiec. Od 1 lipca do końca marca 2013 zainteresowani mieli możliwość wzięcia udziału w ankiecie opublikowanej na stronie internetowej www.germany.travel/top100. Ankietowani wymienili w sumie ponad 700 konkretnych  atrakcji turystycznych.

Wyspa Muzeów w Berlinie

żródło: ShutterStock

10. Wyspa Muzeów w Berlinie – położna w centrum Berlina na rzece Sprewie jest jednym z najważniejszych kompleksów muzealnych na całym świecie, obejmującym: Muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową oraz Stare Muzeum. Od 1999 roku Wyspa Muzeów została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, jako przykład unikatowego zespołu architektonicznego i kulturalnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Marcin_NRW(2015-08-30 14:47) Zgłoś naruszenie 51

    Teraz ta klasyfikacja prezentuje się trochę inaczej... http://nrwtrip.pl/najwieksze-atrakcje-turystyczne-niemiec/

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!