Gdzie i za ile Polacy spędzą wakacje

Polski Związek Organizatorów Turystyki opublikował najnowszy raport, z którego można się dowiedzieć, jakie wakacyjne kierunki cieszą się największą popularnością wśród rodaków planujących spędzić tegoroczne wakacje poza granicami Polski.

 • Pierwszą 10 najchętniej wybieranych wakacyjnych miejsc przez Polaków w 2013 roku zamyka grecka wyspa – Korfu. Za wakacje na tej niewątpliwie pięknej wyspie trzeba zapłacić średnio 2346 złotych.
 • Burgas – ten bułgarski kurort zajmuje 9. miejsce wśród najchętniej wybieranych przez Polaków w 2013 roku. Za tygodniowe wakacje w Burgas trzeba zapłacić średnio 2003 złotych.
 • Fuerteventura – to hiszpańska wyspa należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Pobyt na tej wyspie jest zdecydowanie droższy od pozostałych najchętniej wybieranych wakacyjnych celów. Za tygodniowe wakacje na tej kanaryjskiej wyspie trzeba zapłacić średnio 2738 złotych za osobę.
 • Chania – drugie po Heraklionie najczęściej wybierane miejsce odpoczynku na greckiej Krecie. Chania jednak jest nieco droższa od Heraklionu – tygodniowy pobyt to wydatek rzędu 2551 złotych.
 • Rodos – kolejna grecka destynacja, która cieszy się w tym roku popularnością wśród Polaków. Średni tygodniowy pobyt w jednym z hoteli na Rodos wynosi 2487 złotych.
 • Heraklion – pobyt na Krecie w okolicach Heraklionu to 5 najchętniej wybierane w tym roku przez polskich turystów miejsce. Kwota jaką trzeba przeznaczyć na tygodniowe wakacje w Heraklionie to wydatek rzędu 2447 złotych.
 • 4. miejsce - Sharm el Sheikh - położony na półwyspie Synaj egipski kurort przegrywa rywalizację z Hurghadą, w której swoje wakacje zarezerwowała większa liczbą osób. Tygodniowy koszt pobytu w Sharm el Sheikh to wydatek ok. 2104 złotych.
 • Bodrum – trzecie miejsce na podium najpopularniejszych kurortów zajmuje tureckie Bodrum. W tym roku za tygodniowe wakacje w okolicach tureckiego Bodrum trzeba zapłacić średnio 2183 złotych za osobę.
 • 2. miejsce - Hurghada – egipski kurort od wielu lat cieszy się popularnością wśród polskich turystów. Sytuacja polityczna w Egipcie wraca do normy, dlatego Polacy planują spędzić swoje wakacje w Egipcie. Średni tygodniowy pobyt dla jednej osoby w hotelu w Hurghadzie kosztuje 2303 złotych.
 • 1. Antalya położona w Turcji jest najchętniej wybieraną przez Polaków miejscowością turystyczną na nadchodzące wakacje. Średnia cena pobytu w tym tureckim kurorcie wynosi 2493 złote.
statystyki

Komentarze (3)

 • Kinia(2015-08-22 02:26) Zgłoś naruszenie 10

  Jestem trochę zdziwiona pierwszym miejscem... Myslałam, że będzie to Grecja, Hiszpania albo Cypr :D Tak czy siak, fajnie że Polaków stać na zagraniczne wyjazdy, teraz jest dużo biur i stron z bardzo fajnymi okazjami (np StartHolidays - tylko dzięki ich cenom w ogóle gdziekolwiek pojechałam :P), nie trzeba być bogaczem żeby trochę wypocząć ::)

  Odpowiedz
 • andzia(2014-08-28 14:54) Zgłoś naruszenie 00

  Niewątpliwie Polacy mają swoje ulubione kierunki wakacyjne, fajnie ujęto to na infografice na poradniku inwestowania. Lubimy Grecję, a jak w Polsce to koniecznie nad Bałtyk.

  Odpowiedz
 • ola(2016-06-30 22:45) Zgłoś naruszenie 00

  Tam gdzie ich stać, a stać nas na więcej i dalej, zwłaszcza kiedy nie szarpiemy się na gotówkę, tylko inteligentnie bierzemy pożyczkę w ferratum baku a spłacamy w roku

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!