10 najładniejszych greckich wysp do spędzenia idealnego urlopu

Planujecie wakacje? Zobaczcie galerię najładniejszych greckich wysp. Bez wątpienia każda z nich zapewni idealne warunki do letniego odpoczynku.

  • 10. miejsce - Skiathos - wyspa w zachodniej części Morza Egejskiego, w archipelagu Sporadów Północnych. Jedną z atrakcji wyspy Skiathos jest plaża Koukounaries, na której piasek odbija promienie słoneczne dzięki zawartej w nim mice.
  • 9. miejsce - Paros. Wyspa leży w archipelagu Cyklady na Morzu Egejskim. Wyspa liczy zaledwie 165 km2 powierzchni i jest zamieszkiwana przez ok. 9 tys. mieszkańców. Do największych zabytków Paros należy średniowieczny zamek, który powstał na ruinach antycznego akropolu.
  • 8. miejsce - Lefkada - wyspa na Morzu Jońskim u zachodnich wybrzeży Grecji. W starożytności znana ze świątyni Apollina oraz skały gdzie strącano zbrodniarzy. Według legendy z tzw. Białej Skały rzuciła się Safona, grecka poetka.
  • 7. miejsce - Mykonos – jest obecnie jedną z najmodniejszych greckich wysp. Ze względu na swój kosmopolityczny charakter oraz dobrze rozwiniętą bazę hotelową i rekreacyjną od kilku lat jest coraz liczniej odwiedzana przez turystów z całego świata.
  • 6. miejsce - Kreta – największa grecka wyspa, jednocześnie jest piątą co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego. Krajobraz wyspy tworzą skaliste wybrzeża przeplatające się z szerokimi, jasnymi plażami. Klimat ma cechy umiarkowane jak i subtropikalne, co powoduje, że Kreta jest oblegana przez turystów. Ma na to wpływ również dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna na wyspie.
  • 5. miejsce - Ios – to grecka wyspa leżąca pomiędzy Naksos i Santorini na Morzu Egejskim. Największa rolę na wyspie ogrywa oczywiście turystyka, dzięki której na wyspie wdrożono program rozwoju infrastruktury turystycznej, która ma na celu wybudowanie nowych hoteli, barów oraz restauracji.
  • 4. miejsce - Zakynthos – leżąca na Morzy Jońskim wyspa Zakynthos od lat cieszy się duża popularnością wśród polskich turystów. Najbardziej malowniczą częścią wyspy jest widoczna na zdjęciu Zatoka wraku, gdzie turkusowe wody obmywają piaszczystą plaże, na której spoczywa wrak statku.
  • 3. miejsce - Naksos – to wyspa należąca na archipelagu Cyklad na Morzu Egejskim. Według mitologii greckiej to właśnie na Naksos Tezeusz porzucił Ariadnę.
  • 2. miejsce - Kefalonia – to grecka wyspa leząca do Morzu Jońskim. W tym roku jest to jedna z nowości w polskich biurach podróży. Jak zgodnie stwierdzają touroperatorzy Kefalonia cieszy się w tym roku dużym zainteresowaniem polskich turystów, którzy właśnie tam chcą spędzić swój letni urlop.
  • 1. miejsce - Santorini – najbardziej malownicza grecka wyspa. To właśnie widoki z Santorini znajdują się na większości greckich pocztówek. Santorini należy na archipelagu Cyklad. Wyspa położona jest 175 km na południowy wschód od wybrzeża Grecji i 110 km na północ od wybrzeża Krety.

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (60)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!