« Powrót do artykułu

Przekształcenia nie uratowały szpitali przed zadłużeniem

Przekształcenia nie uratowały szpitali przed zadłużeniem. 35 proc. placówek będących spółkami ma straty finansowe. Wśród tych, które na zmianę się nie zdecydowały, długi ma 39 proc. Powody kłopotów są identyczne.

Szpital

autor: Daniel Rothenbergżródło: Bloomberg

Szpital

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Bożena(2012-01-02 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejnym "kamyczkiem" zadłużającym szpitale będzie obowiązująca od 1 stycznia 2012 r. konieczność ubezpieczenia szpitali od zdarzeń medycznych. Proponowane składki od tego ubezpieczenia to minimum 300.000 złi. na to szpitale nie są finansowo przygotowane. Masowe ogłoszenia o przetargach na usługę ubezpieczenia od zdarzeń medycznych w grudniu 2011 r. zapewne nie przyniosą rozstrzygnięć, bo szpitale nie mają na to pieniędzy. Wziąwszy pod uwagę poziom kontraktowania usług przez NFZ. Jakie będą skutki nieubezpieczenia się szpitali od zdarzeń medycznych w przypadku złożenia wniosku przez pacjenta? Kto będzie ustalał wysokość odszkodowania gdy nie będzie stosownej umowy z firma ubezpieczeniową. To kolejna "bomba" dla szpitali.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!