« Powrót do artykułu

Zapisy do lekarza przez internet. Cyfrowa rewolucja ma ułatwić życie milionom pacjentów

Rejestracja do specjalistów przez internet oraz SMS-owe przypomnienia o wizytach. To pomysł Ministerstwa Zdrowia na ułatwienie życia milionom pacjentów.

 • Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że w 2019 r. z powodu nieobecności pacjenta lekarze nie udzielili niemal 17 mln porad, do których udzielenia byli gotowi.
statystyki

Komentarze (24)

 • myslenie ..uzdrowi...(2020-07-23 09:16) Zgłoś naruszenie 472

  opowieści asekuracyjne o - "pustych wizytach " to jak straszenie - wyjazdami medyków za granice.!! żadne reformy NIGDY się nie udadzą , jeżeli propozycje nie będą "wychodzić" ze środowiska lekarskiego. od 30 lat ŻADNEMU ministrowi,premierowi , Społeczeństwo, czy NFZ-wi---- nie udało się NICZEGO uzgodnić z ----wszystkie prośby,propozycje,uwagi, niby reformy, oraz sugestie ZAWSZE były TORPEDOWANE--REFORMY których nie "USTALAJĄ" medycy i tylko oni. NIGDY nie wejdą w życie !! !!! Ludzie zapomnijcie o tym , że "oni" zgodzą się na "coś" -- czego sami nie zaakceptują , wręcz, zaproponują. Naiwność, rządzących i "krzykaczy sejmowych" zasiadających w parlamencie ....nie ma granic NIGDY,NIGDY---żadnych reform się nie wdroży ---- MENTALNOŚCI się nie zmieni ---za długo klęczano i proszono , zamiast dyscyplinować..!! (przekonacie się wszyscy).

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • mela(2020-07-23 09:32) Zgłoś naruszenie 422

  skąd biorą się tak długie kolejki i odlegle terminy---skoro jest tak dużo... "pustych wizyt" ?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • em(2020-07-23 11:59) Zgłoś naruszenie 250

  żadna nowość (i łaska)- gdyż to są prywatne !!!

  Odpowiedz
 • mall(2020-07-23 09:09) Zgłoś naruszenie 152

  Pacjent z Wrocławia szuka endokrynologa. System wyświetla opcje: Opcja 1: endokrynolog we Wrocławiu dostępny w 2030 roku. Opcja 2: endokrynolog w Białymstoku dostępny w 2020 roku. System nie wejdzie w życie bo pacjenci zobaczą jak nieosiągalne są dla nich terminy a proponowanie wizyty na drugim krańcu Polski będzie odbierane jako prowokacja. Politycy szybko się zorientują, że to może kosztować ich poparcie w wyborach więc wybiorą zignorowanie problemu. Tak jak to się robi od wielu już lat w służbie zdrowia.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • KOSTOMLOT(2020-07-23 17:01) Zgłoś naruszenie 31

  Aha trzeba bedzie planowac kiedy zchoruje,kiedy bede mial wypadek,kiedy mnie zabraknie lekow,a co z tymi ktorym zdrowie nie jest stabilne raz le[iej drugi raz n ie wytrzymnania,a co z seniorami ktorze nie maja smartfonow i nie chca ich miec co minister bvedzie im kupowac i uczyl obslugiwac,Juz byli tacy w ministwrstwie co wnioskowali by recepty wypisywal apteki i weterynarze.Szykuje sie nastepne ulatwienie ,panowie przychodnia zarejestruje za 1 miesic caly limit pacjentow,a co z tymi ktorzy na biezaco beda chorowac,jaK SIE DOSTANA DO LEKARZA BEDA STAC W KOLEJCE AZ W NIEJ POZOSTANA NA ZAWSZE,

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Anna(2020-07-23 12:30) Zgłoś naruszenie 38

  Nie można zapominać, że przychodnie to też ludzie w rejestracji, mają iść na bruk? To przykład kiedy technologią próbuje się zastąpić człowieka. A kolejek to i tak nie zmniejszy bo NFZ MA LIMITY!

  Odpowiedz
 • Antie(2020-07-23 11:05) Zgłoś naruszenie 31

  W Lxmed działa taki system bez problemu i to nic nowego. Dziwię się że dopiero teraz na to wpadli. Prawie nie ma pusrych wizyt. Super sprawa. TVP1 zamiast polityki niech uczy seniorów, w końcu biorą pieniądze z naszych podatków.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • j.(2020-07-23 23:06) Zgłoś naruszenie 20

  Trzeba będzie zapewne zainstalować specjalną aplikację, ściągnąć wtyczki i zabezpieczenia, wygenerować hasła, pobrać kod jednorazowy, zmienić hasło, wylogować, zalogować, wybrać opcje bezpieczeństwa, zaakceptować klauzulę RODO, podpisać profilem zaufanym, albo podpisem elektronicznym, przetestować algorytmy, uaktywnić procedurę zapisu w wybranym trybie, zalogować się jeszcze raz w celu potwierdzenia wyboru i już będzie można... rozpocząć procedurę generowania opcji zapisu na wizytę do e-lekarza w e-przychodni. Po wybraniu opcji będzie trzeba odebrać maila w celu udostępnienia wizyty ...... itd....itd.... Oczywiście system na każdym etapie może się zawiesić i wypluć komunikat: "Błąd krytyczny serwera"... A więc, Drodzy Emeryci, jeśli nie macie przypadkiem chętnego do pomocy wnuczka-informatyka, biada Wam, do lekarza się raczej łatwo nie dostaniecie, bo znów ktoś postanowił nam "ułatwić" życie digitalizując i elektronizując na siłę, co tylko się da... ... :

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Pacjent(2020-07-23 10:02) Zgłoś naruszenie 21

  A co z przychodniami, które już mają takie systemy? Nowy będzie narzucony odgórnie dla wszystkich?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • StAAbrA (2020-07-23 20:05) Zgłoś naruszenie 21

  Zdalna eutanazja ...

  Odpowiedz
 • trickmed(2020-07-25 18:59) Zgłoś naruszenie 10

  Cyfrowa rewolucja ma ułatwić życie milionom pacjentów- zastanówcie się dłużej niż 5 minut ! , czy faktycznie pacjentom ?

  Odpowiedz
 • pracownik(2020-07-24 20:45) Zgłoś naruszenie 00

  Wszystkie prywatne jak Luxmed, czy Enelmed mają to już od lat i nie jest to nic nadzwyczajnego. Zależnie od pracodawcy kosztuje to zazwyczaj kilkanaście/kilkadziesiąt zł...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!