« Powrót do artykułu

Szef GiS: Koronawirus nie jest śmiertelny dla ludzi, którzy nie mają innych obciążeń zdrowotnych

Z dotychczasowych obserwacji wynika, że koronawirus nie jest śmiertelny dla ludzi, którzy nie mają obciążeń immunologicznych, albo związanych z wiekiem czy innymi współistniejącymi chorobami - powiedział poniedziałkowemu wydaniu "Polska Times" główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

koronawirus mapa

żródło: ShutterStock

Pytany, czy powinniśmy bać się tej choroby, powiedział iż "powinniśmy się bać wszystkich wirusów, ponieważ one generalnie są groźne".

statystyki

Komentarze (2)

  • rr(2020-02-24 08:13) Zgłoś naruszenie 62

    Czyli co, wszystko jest OK i możemy położyć krzyżyk na tych z obciążeniami??? Co to za argumentacja????? Do pojawienia się tego wirusa nie należy dopuszczać, gdyż zapewne podobnie do innych wirusów tego typu będzie on najbardziej zjadliwy w porze zimnej. Wskazuje na to brak masowego rozprzestrzeniania się tego wirusa w ciepłych krajach o niskich standardach sanitarnych. Oficjalne 2,5 procentowa śmiertelność to nie jest mało. Gdyby wirus był tak niegroźny, to Chińczycy nie robiliby z jego powodu takiego cyrku. Szpitale, respiratory i lekarze - to trochę za mało, panie główny inspektorze sanitarny na zabezpieczenie przed epidemią. Jak słucham takie beztroskie wypowiedzi urzędnika odpowiedzialnego za ochronę przeciwepidemiczną to mi ręce opadają..

    Odpowiedz
  • Bob(2020-03-01 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    W iranie jest już ponad 18000 zarażonych i ponad 500 nie żyje. Czyli rozchodzi się szybciej niż u Chińczyków.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!