« Powrót do artykułu

Kolejne dotacje dla lekarzy rodzinnych na informatyzację

Wydatki związane w wprowadzeniem dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej oraz zabezpieczeniem zawartych w niej danych będą mogły być dofinasowane przez NFZ. Do konsultacji trafił projekt zarządzenia przewidujący dotacje dla placówek podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Lekarz

żródło: ShutterStock

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński wskazuje, że dofinasowanie przeznaczone jest m.in. na zabezpieczenie e–dokumentacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • obserwatorka(2020-02-13 13:16) Zgłoś naruszenie 21

    Czy w Polsce są nadal jak za Komuny leczeni na przyzwoitym poziomie i leczeni tak sobie. A odgórnie sterowani , którzy nie maja pojęcia jak wygląda opieka zdrowotna w Przychodniach . Dobrzy wcześniej lekarze zatrzymali się w dalszej edukacji . Przywykli do takiego leczenia i może jest im dobrze. Ale nie pacjentom .Wy jeszcze na ludzi nie denerwujcie tymi dotacjami dla lekarzy. Jak mało zarabiają to niech się przekwalifikują. Bo państwo nic nie zrobiło żeby poprawiła się sytuacja osób zarejestrowanych do lekarzy I kontaktu. Natomiast my obserwujemy , że Ci lekarze tak pozatrudniani ( otrzymują wysokie apanaże) cofają się z umiejętnościami , pracują wymierzonym czasie godzin ( przyjmując określona ilość osób). A powinni przyjąć tyle ile się zgłasza w ciągu dnia . Przypominają sekretarki .Tak wygląda dzień pracy z obserwacji pacjenta. Na dzień dobry jest mierzone ciśnienie , przed 30 latami obowiązek było zmierznie gorączki , krótkie badanie lub nie i wypisanie recepty . A na prośbę pacjenta otrzymuje się skierowanie do specjalisty i badania krwi . Nie napracują się wcale. To prościej zlikwidować rejestrację pacjentów do I kontaktu i specjalistów. Niech ludzie sami wybiorą chodzą się leczyć gdzie chcą do Przychodni lub specjalisty. Natomiast Przychodnie powinny być otwarte minimum 12 godzin dziennie .A nie o 15-tej zamykane i w czasie świąt i niedziel. Obecnie już w czasie wolnym lekarze dyżurują wyznaczonych miastach . Brak w danej miejscowości i dostępu do lekarza , a do dentyście to pomarzyć można. I w tym jest problem i to trzeba radykalnie zmienić oraz udostępnić dostęp do lekarzy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!