« Powrót do artykułu

Pakt dla zdrowia, niemal jednym głosem. Co o zdrowiu mówią partie przed wyborami

Gdyby ukryć nazwiska rozmówców, ciekawe jak szybko czytelnicy rozpoznaliby, kto do jakiej partii należy. Szczegóły rozwiązań nieco się różnią, lecz w ścieżce dojścia do celów nie ma dużego rozdźwięku. Oczywiście tylko w tych kwestiach, które poruszyliśmy – dotyczących zaledwie kilku problemów związanych z naprawą systemu ochrony zdrowia. To niektóre postulaty, które znalazły się w Pakcie dla Zdrowia 2030, który z inicjatywy DGP podpisali przedstawiciele największych ugrupowań.

żródło: DGP

statystyki

Komentarze (7)

 • Zmienic mechanizm naliczania renty rodzinnej(2019-10-11 11:33) Zgłoś naruszenie 31

  Przede wszystkim nalezy zmienic mechanizm naliczania renty rodzinnej. Przy obecnym sposobie duze straty w poziomie zycia, po smierci meza, ponosza emerytki wdowy, ktore wypracowaly swoja emeryture.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • W...(2019-10-11 11:01) Zgłoś naruszenie 20

  W krajach zachodnich funkcjonuja rozne modele opieki. Proponuje skorzystac z rozwiazan chociazby belgijskich i finskich. Belgijski system bonowy pomocy/opieki domowej uwazam wrecz za wzorcowy.

  Odpowiedz
 • zxc(2019-10-11 10:09) Zgłoś naruszenie 10

  Żaden pakt nie wykształci nam odpowiedniej ilości lekarzy. W przygotowaniu do zawodów medycznych mamy około 15 letnie opóźnienie.

  Odpowiedz
 • Rupert(2019-10-11 15:49) Zgłoś naruszenie 10

  Po co szukać daleko, lub wymyślać nowe rozwiązanie. Skopiować od Czechów i każdy będzie zadowolony. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Gosc(2019-10-11 12:31) Zgłoś naruszenie 00

  Bolączką jest zwiększająca się liczba osób starszych. Potrzebne są rozwiązania systemowe, które pozwolą na: rozbudowane opieki geriatrycznej, częstsze wizyty pielęgniarek środowiskowych, niższe koszty leczenia i rehalibitacji, tańsze domy opieki dla ludzi starszych. Więcej hospicjow. A dla cierpiących bez szans na wyzdrwienie-legalizacja eutanazji na życzenie pacjenta.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!