« Powrót do artykułu

Kryzys lekowy: Lekarz Szumowski nie chce leczyć chorej Polski

Samorząd aptekarski, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, kilkudziesięciu farmaceutów, którzy wypowiadali się pod nazwiskiem, kilkunastu specjalizujących się w tematyce lekowej dziennikarzy i wreszcie co najmniej kilkuset pacjentów odpytywanych przez radiostacje i stacje telewizyjne. Wszyscy oni mówią, że tak wielkiego kryzysu lekowego w Polsce jeszcze nie było.

leki

żródło: ShutterStock

Polscy producenci leków od dawna alarmowali, że trzeba wprowadzić krajowy system zachęt do produkcji w kraju

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • reforma pisich (2019-07-11 14:03) Zgłoś naruszenie 103

  skraca życie . Od wielu lat statystyczna długość życia wydłużała się i wydłużała , od trzech lat drastycznie się skraca i skraca !!! Za państwa pis żyjemy coraz krócej i krócej !!! Czy reforma była wprowadzana świadomie i z takim założonym celem !!!

  Odpowiedz
 • chory(2019-07-11 09:31) Zgłoś naruszenie 104

  jak sie slucha szumowsliego to mi sie chce rzygac moglby sie ogolic ten rudy pajac

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Róża M(2019-07-11 09:05) Zgłoś naruszenie 73

  Zrobi się nową klauzulę sumienia dotyczącą leków i będzie git...

  Odpowiedz
 • Aleks(2019-07-11 19:24) Zgłoś naruszenie 30

  Polska to kraj wiecznego dziadostwa. Usługi publiczne- urzędy w których ostatnim kluczem do zatrudnienia jest kompetencją,praktycznie nie funkcjonują np.inspekcje budowlane czy sanitarne powoli wygasają działalność z braku kadry. Nie dość że brak pracowników to Ci co przychodzą w żadnej firmie nikt by ich nie zatrudnił.

  Odpowiedz
 • Obserwatorone(2019-07-12 07:07) Zgłoś naruszenie 00

  Obserwatorone – 12.07.2019. (07:08) – Minister na ślepo idzie w kłamliwą retorykę, że leki już, już są! Doskonale wie, że rozsądni pacjenci nigdy nie zostają do końca bez leku. Chodzi o wytworzenie atmosfery strachu „co będzie, gdy zażyję ostatnią pigułkę” ???!!! Parę dni wcześniej wywołano panikę w sprawie horrendalnych cen opatrunków dla chorych na pękającą skórę. Ale w swej łaskawości ministerstwo PiS zaraz zadeklarowało dostawę opatruków ... bezpłatnie !!! Mamy się bać i być wdzięczni za okazane zrozumienie. Program 500+ „wysysa” ogromne pieniądze i szuka się wszędzie oszczedności, nawet w miejscach najbardziej wrażliwych !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!