« Powrót do artykułu

Zmiany w SORach od 1 lipca. Dr Stefaniak: Skutki reformy odczują zarówno pacjenci, jak i personel [WYWIAD]

Zmiany wprowadzane w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych odczują zarówno pacjenci, jak i personel - ocenia dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsk dr hab. n. med. Tomasz Stefaniak.

Szpital

żródło: ShutterStock

1 lipca wchodzi w życie rozporządzenie ministra zdrowia przewidujące m.in. zmiany w systemie zarządzania szpitalnymi oddziałami ratunkowymi i wprowadzenie ujednoliconego systemu segregacji medycznej.

statystyki

Komentarze (4)

 • sprawiedliwość(2019-07-01 13:45) Zgłoś naruszenie 121

  Szkoda, że zgromadzone w NFZ pieniądze nie idą za pacjentem. Koszty badań takich jak USG, Rentgen ponosi przychodnia, dlatego w jej interesie jest nie dawać skierowań na te badania. Zazwyczaj kończy się tym , że pacjenci sami placą za badania i jednocześnie finansują NFZ Co niektórzy sprytniejsi korzystają z tego systemu calymi garściami bez skrupów. Ja przez 40 lat płaciłam składkę zdrowotna i gdy po tych 40 latach potrzebowałam pomocy to usłyszalam, że sa limity i byla wielka łaska, nie muszę wam pisać co wtedy czułam.

  Odpowiedz
 • fakt.(2019-07-01 18:22) Zgłoś naruszenie 62

  Łatwo będzie eskimosom omijać kolejkę a ty Polaku dalej umieraj w kolejkach.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2019-07-01 15:11) Zgłoś naruszenie 22

  Zmiany w szpitalach ... Nowi dyrektorzy się POjawiają ... , o zamiejscowych nazwiskach - m. tymi POlskimi ... I od razu zapewniają , że wymagana jest naprawa !!! - ale się zastrzegają , że przedwcześnie jest mówić o prywatyzacji ... Oczywiście nie wiadomo , czy następny miesiąc , to będzie ten dobry czas ... A może nawet kolejny kwartał , bo choć starostowie przebierają odnóżami , to przecież w miarę negocjacji , zwyczajowo , służba mięknie , no i wartość ochłapu maleje ... - co najmniej o 447% , a bywa , że nawet od 1066 , aż do 2157% ...

  Odpowiedz
 • zakalec(2019-07-02 16:25) Zgłoś naruszenie 00

  W jakim celu pacjenci znajduja sie na SORze?Uzyskania zaswiadczenia o dopuszczeniu do pracy na stanowisku czy obslugi urzadzenia?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!