« Powrót do artykułu

W Polsce brakuje lekarzy. Czy imigranci spoza UE to remedium na wakaty?

Rządowy plan ułatwienia medykom spoza Unii podejmowania pracy w Polsce już wywołuje kontrowersje.

lekarz

żródło: ShutterStock

Choć resort zdrowia w uzasadnieniu przekonuje, że to pomoże pracodawcom w zapełnianiu wakatów, pomysł ten już budzi kontrowersje.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (14)

 • Mecenas(2019-06-05 08:00) Zgłoś naruszenie 125

  Zrobić jak w USA. Płatne studia medyczne z gwarancją udzielenia przez rząd poręczenia kredytu.Absolwenci studiów - obowiązek spłaty kredytu (odpracowanie w Polsce) + zwiększyć dostępność studiów medycznych.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • pora myśleć inaczej(2019-06-05 08:02) Zgłoś naruszenie 111

  Żarty. Lekarz musi rozumieć co do niego mówi pacjent. Rozwiązaniem braku lekarzy jest robotyzacja medycyny. Powinno się wprowadzać systemy komputerowe stawiające diagnozy. Do tego eliminacja elementów pożerających zasoby. Dla przykładu leki na choroby przewlekłe. Dlaczego pacjent generuje kolejki do lekarzy jeśli potrzebuje tylko nowej recepty na leki. Recepta powinna być wydawana na jakiś okres. Np. na rok. Na 10 lat. Ja zażywam leki na alergię od 10 lat. I nie mam pojęcia po co każdej wiosny muszę chodzić do lekarza po te same leki. Generuję tłok w poczekalni, zużywam zasoby systemu.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wiecej angielskiego w szkole, mniej religii(2019-06-05 10:18) Zgłoś naruszenie 52

  Wiecej jez. angielskiego w szkole , mniej religii. Uczniowie powinni miec angielski co dziennie w szkole od pierwszej klasy szkoly podstawowej do maturalnej wlacznie.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • - Wiecej szkoly, wiecej chleba z maslem -(2019-06-05 09:50) Zgłoś naruszenie 41

  "Wspolczesny wyscig zbrojen przenosi sie z arsenalow i poligonow do szkol i uniwersytetow..... Polacy w tej rywalizacji nie sa liderami" / Jan Cipiur "Wiecej szkoly, wiecej chleba z maslem", Obserwator Finansowy/. ----- Za malo ksztalcimy lekarzy, za malo ksztalcimy ludzi ze stopniem doktora z nauk poza humanistycznych. W radach nadzorczych, wzorem Niemiec, powinni zasiadac specjalisci ze stopniem doktora, a nie zasluzeni partyjni.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • chirurg(2019-06-05 18:17) Zgłoś naruszenie 20

  A może tylko wystarczy zatrudnić sekretarki medyczne? Typowym przykładem jest oddział zabiegowy, w którym pracuje 6 - 9 chirurgów i jedna sekretarka.

  Odpowiedz
 • obserwator(2019-06-07 09:13) Zgłoś naruszenie 11

  ciągle szkolimy lekarz i ciągle mało, ale chyba lekarzom ciągle mało kasy

  Odpowiedz
 • Wiktoria(2019-06-05 14:37) Zgłoś naruszenie 14

  Lekarze obcokrajowcy w przeciwieństwie do naszych zwracają się do osób starszych i nie tylko z dużym szacunkiem.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!