« Powrót do artykułu

Znikają łóżka w szpitalach. I to nie tylko te puste

W samym w styczniu zlikwidowano 15 oddziałów chorób wewnętrznych i tyle samo chirurgii ogólnej. To najpotrzebniejsze dla pacjentów miejsca.

Szpital

żródło: ShutterStock

W zeszłym roku szpitale powiatowe wykonały ryczałt na poziomie prawie 103,5 proc., co teoretycznie jest poziomem optymalnym.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • szpitale powiatowe utrzymuja gminy(2019-03-18 11:55) Zgłoś naruszenie 31

    tam leci prywata na państwowym niekiedy sprzęcie całą dobę,a skierowania i przyjęcia z prywatnych gabinetów,dorabianie się na koszt państwa......

    Odpowiedz
  • Inspektor(2019-03-18 22:43) Zgłoś naruszenie 21

    .....System Ubezpieczeń to zwykła patologia na której najbardziej korzystają nieroby. lub osoby z dojściami . Naprawdę duzo płacący na ten system to frajerzy! ...Powinien powstać Bank Zdrowia! i powinniśmy obowiązkowo wszyscy do niego płacić dwie składki. Pierwsza minimalno-socjalna na naprawdę podstawowy system medyczny w tym ochrony zycia, nie związaną z wysokością dochodu a druga także minimalnie -Solidarną na naprawdę ,ale to naprawdę biednych. ZUS i KRUS zlikwidować a dla najuboższych dopłaty z pomocy społecznej -po weryfikacji . Reszta powinna być oparta na doubezpieczeniach także udzielanych przez pracodawców chociażby za prace w szkodliwych i nieb warunkach pracy lub z zadośćuczynienia albo z OC kierowców. Lekarze powinni być jak mechanicy samochodowi, rozliczani rachunkami lub bezgotówkowo. Młodzież i kredytowo , leczenie dzieci finansowane z podatków.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!