« Powrót do artykułu

Psychiatria dziecięca coraz bliżej reformy

Pierwsza wizyta w ciągu maksymalnie czterech dni od zgłoszenia, wizyty domowe lub środowiskowe. To niektóre z wymogów dla placówek świadczących opiekę psychiatryczną dla dzieci i młodzieży przewidziane w projekcie nowelizacji rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień przygotowanym przez resort zdrowia.

Dziecko w szpitalu. Zdjęcie ilustracyjne

żródło: ShutterStock

Do poradni zdrowia psychicznego będzie można zgłosić się bez skierowania. Będzie ono potrzebne do zespołu leczenia środowiskowego, oddziału dziennego, hostelu i oddziału szpitalnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Dziwny jest ten swiat(2019-01-29 08:13) Zgłoś naruszenie 20

    Sama reforma psychiatrii dzieciecej nic nie da jesli nie zadba o sytuacje dziecka w szkole. Wzywanie policji przez pedagoga/psychologa szkolnego do 9-latkow to juz norma z powodu bicia sie chlopcow(kiedys chlopcy sie pobili i najwyzej dostali nagane albo rodzicow sie wzywalo a teraz wzywa sie policje i wszystkich wysyla do psychiatry. Zaburzeni, przyjezdni dorosli nie potrafia rozwiazac konfliktow dzieci i mlodziezy w duzych miastach.

    Odpowiedz
  • Coraz blizej Sodomy i Gomory(2019-01-29 12:06) Zgłoś naruszenie 02

    Wzrost liczby zaburzen psychicznych wsrod dzieci, mlodziezy i doroslych to skutek emigracji zarobkowej ze wsi i malych miasteczek do duzych miast. Wychowani w innym srodowisku ponosza ogromna cene zdrowia psychicznego wlasnego i kolejnych pokolen. Tacy sa rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkol , lekarze, politycy, prawnicy dziennikarze, celebryci itd itp. A ludzie wielkich miast patrza i nie moga sie czasem nadziwic jak zmienia sie struktura spoleczna i psychiczna mieszkancow. Rozne parady to efekt uboczny autoprzesiedlen.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!