« Powrót do artykułu

Elektroniczne zwolnienia lekarskie już obowiązują. Nie będą jednak wystawiane wszystkim pracownikom

Elektroniczne zwolnienia lekarskie nie będą wystawiane wszystkim pracownikom. Przepisy przewidują wyjątki od posługiwania się e-ZLA. To zaś może spowodować, że przepływ informacji o chorobie ubezpieczonego nie zawsze będzie płynny.

lekarz

żródło: ShutterStock

Może się zdarzyć, że ZUS przez wiele tygodni nie będzie wiedział, że dla danej osoby zostało wystawione zaświadczenie. Lekarzowi za niezelektronizowanie pojedynczego dokumentu w terminie nie grozi bowiem żadna sankcja.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • flexi(2018-12-03 17:33) Zgłoś naruszenie 00

    Polska tradycja, wdrażanie oprogramowania, które utrudnia wszystkim życie. W administracji to wręcz norma. Jakiś osioł zamówi oprogramowanie u dziada. Dziad napisze dziadostwo. A potem, żeby osioł nie poszedł siedzieć, za defraudacje państwowej kasy, wszystkich zmusza się do używania oprogramowania dziada. Nie ważne, że utrudnia to wielokrotnie najprostsze sprawy. Ważdy, żeby osłowi włos z grzywy nie spadł. Tak działa to państwo.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!