« Powrót do artykułu

Porozumienie MZ z pielęgniarkami krytykują powiaty: Działanie resortu jest nieodpowiedzialne

Zdaniem Związku Powiatów Polskich działania ministra nie rozwiązują systemowo żadnych problemów i służą wyłącznie uspokojeniu nastrojów społecznych, a w dalszej perspektywie będą skutkować żądaniami podwyżek dla kolejnych grup zawodowych.

pielęgniarka pacjent

żródło: ShutterStock

Związek Powiatów Polskich (ZPP) określa działania Ministerstwa Zdrowia jako skrajnie nieodpowiedzialne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Marcin(2018-08-08 17:10) Zgłoś naruszenie 42

    Nie rozumiem... Co jest takie nieodpowiedzialne? Pielęgniarki coraz starsze, coraz ich mniej, a starych i schorowanych ludzi coraz więcej. Pielęgniarki coraz lepiej wykształcone i obarczone coraz większą ilością obowiązków - a ich zarobki? Wstyd mówić :(. Te pieniądze, które teraz wliczono ich do podstawy, powinny być wliczone OD RAZU, nie dopiero teraz. I nie jest to żadna podwyżka, niektóre pielęgniarki zyskają dosłownie parę złotych, inne wcale, a są i takie, co po tej "podwyżce" zyskają obniżkę. Mam nadzieję, że pielęgniarki na tym nie skończą, nie zyskały prawie nic, więc wkrótce znowu się odezwą i słusznie! Dosyć tego niewolnictwa i dyskryminacji kobiet. To im się te pieniądze po prostu należą, a nie tym, o których pani broszka niedawno krzyczała.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!