« Powrót do artykułu

W najbliższych latach trzeba wykształcić ok. 7 tys. lekarzy rodzinnych

Aby każdy mógł korzystać z usług lekarza rodzinnego, w ciągu 6-7 lat trzeba wykształcić ok. 7 tys. lekarzy tej specjalności - powiedział wiceminister zdrowia Zbigniew Król. Jak dodał, spośród 33 tys. lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, tylko 11 tys. to lekarze rodzinni.

lekarz

żródło: ShutterStock

Opiekę nad każdym pacjentem będzie sprawować zespół POZ, w skład którego, poza lekarzem, wchodzi także pielęgniarka i położna.

statystyki

Komentarze (11)

 • drroy(2018-05-27 15:56) Zgłoś naruszenie 71

  lekarzy??? a może dalej finansować z publicznych pieniędzy pedagogikę, nauki o rodzinie, socjologię, prawo, zarządzanie, filozofię, bezpieczeństwo narodowe, politologię itp. Po co nam lekarze?, pielęgniarki?, położne?, inżynierowie? laboratoria i nowoczesny sprzęt oraz wykwalifikowani fachowcy?? niepotrzebni - finansujmy dalej humanistów i róbmy im doktoraty z takiej pedagogiki, politologii, prawa-- tak trzeba. Myślę że gdyby nie to, to wykształcilibyśmy więcej lekarzy zapłacilibyśmy im więcej, tak samo pielęgniarką, dali na niepełnosprawnych, mieszkania+, rehabilitację i jeszcze na nagrody dla rządu by zostało, tylko wywalić daremne kształcenie tzw. humanów.

  Odpowiedz
 • A Markieting i Zażondzanie ????(2018-05-27 14:32) Zgłoś naruszenie 40

  Przecież trza nam Wincyj....managieróf !!!!

  Odpowiedz
 • pacjent(2018-05-28 03:11) Zgłoś naruszenie 10

  lekarze rodzinni żyją jak pączki w maśle , w szpitalach wiecznie problemy finansowe, to o co chodzi ? pieniądz powinien iść za pacjentem. Jakie są wydatki przychodni, a jakie szpitala , gdy pacjent jest operowany z powikłaniami, śmieszne , żeby to porównywać.

  Odpowiedz
 • pielęgniarka(2018-05-27 21:12) Zgłoś naruszenie 13

  W Wlk. Bryt. pacjenta najpierw przyjmuje pielęgniarka, też go bada, zleca leki , badania i decyduje czy pacjent potrzebuje kontaktu z lekarzem, tak jest na pewno taniej. U nas ładują wszystko co mają w lekarzy, a oni i tak wyjadą , bo to za mało. Lepsza mniejsza ilość bardzo dobrze zarabiających lekarzy i część obowiązków scedować na odpowiednio wykształcone pielęgniarki, przecież one obecnie mają magisterium i specjalizacje, wystarczy odpowiednia ścieżka kształcenia. W ten sposób pielęgniarki i lekarze będą zadowoleni i będą lepiej zarabiać, a państwo może zaoszczędzić.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Gjko(2018-05-27 13:33) Zgłoś naruszenie 00

  Prędzej wyedukuje się 10000 księży niż 1000 lekarzy...

  Odpowiedz
 • pielęgniarka(2018-05-28 14:32) Zgłoś naruszenie 00

  Nasza mentalność na temat zawodu pielęgniarki nie zmieni się, nie jesteśmy szanowane, dlatego nie dziwcie się, że jest to zawód wymierający. Na zachodzie pielęgniarka jest partnerem lekarza i nie jest lekarzem, pielęgniarki mają różny stopień uprawnień , a jej podnoszenie kwalifikacji jest uwzględniane. To pokolenie musi wymrzeć, by coś się zmieniło. Za 10 lat ostatnia z nas zgasi światło.

  Odpowiedz
 • ADA(2018-05-27 15:56) Zgłoś naruszenie 05

  OCZYWIŚCIE , ŻEBY ZARAZ WYJECHALI ZA GRANICĘ. TU SIĘ TANIO WYEDUKUJĄ I HEJA !

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • nina(2018-05-28 18:08) Zgłoś naruszenie 00

  zlikwidujcie w końcu ten nfz wtedy pieniądze będą na wszystko bo to nienormalne żeby więcej pieniędzy szło na administracje niż na dofinansowanie szpitali i godne płace dla personelu jaka to motywacja dla młodych którzy uczą się kilka ładnych lat muszą nieustannie się dokształcać i co im państwo oferuje 2200 zł za miesiąc stażu przecież to chore i nieludzkie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!