Laos, Mjanma, Tajlandia. Miejsca, które zachwycają

Daleka Azja w południowo-wschodnim wydaniu. Nieznane w Europie widoki, góry, unikatowe gatunki drzew, wodospady, plaże i morze. A do tego smaki miejscowej kuchni i gościnni ludzie. Laotańskie, birmańskie i tajlandzkie zakątki czekają na swoich odkrywców.

Laos

żródło: ShutterStock

Laos

Kraj, który przyciąga pięknem swojej unikatowej natury. W VII-I w. p.n.e. zasiedlony przez napływową ludność z południowych Chin. Wraz z rozwojem rolnictwa (wcześniej Laotańczycy zajmowali się głównie myślistwem i zbieractwem) pojawiły się pierwsze księstwa laotańskie, a więc Sikhottabong i Candapuri. Laos stał się celem ekspansji sąsiednich państw.

W czasie II wojny światowej Laos był okupowany przez Japończyków (choć formalnie pozostawał pod administracją francuskiego rządu marionetkowego Vichy).

Laos jest krajem rozwijającym się. 80% ludności zatrudnia się w rolnictwie. W lasach prowadzi się wyrąb drzewa tekowego, hebanu, palisandru i drzew różanych. Przemysł jest słabo rozwinięty.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!