« Powrót do artykułu

Przyszłość szpitali: Likwidacja czy reorganizacja?

W Polsce na 100 tys. mieszkańców przypada średnio 2,5 szpitala. Eksperci coraz częściej mówią, że to za dużo. Nieoficjalnie wiadomo, że zwolennikiem racjonalizacji systemu jest też premier Mateusz Morawiecki.

szpital lekarz

żródło: ShutterStock

Nowy system działa dopiero czwarty miesiąc; jakie będą jego efekty i czy przełożą się na liczbę łóżek, przekonamy się wkrótce.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • zepsuć, zniszczyć, zdewastować(2018-01-25 06:54) Zgłoś naruszenie 30

  Najłatwiej jest polikwidować. Niestety sam jestem, można powiedzieć ofiarą, takiego pomysłu nowej wadzy. Pomysł, jak zwykle okazał się bez sensu, szkodliwy przede wszystkim dla ludzi. No ale jak za Stalina, drogi powrotnej nie ma, bo przecież wadza się nie myli. To, że stracili na tym zwykli ludzie, którzy teraz mają drożej, gorzej i dłużej - nikogo już nie obchodzi. Bo o tym, że władza takich szaraczków jak ja ma dzieś, to już nawet nie muszę pisać.

  Odpowiedz
 • graza(2018-01-24 11:29) Zgłoś naruszenie 20

  Pozamykac szpitale i otworzyc siec domów pogrzebowych. Idzie nowe.

  Odpowiedz
 • vacek(2018-01-24 10:34) Zgłoś naruszenie 10

  zeby jeszcze wiedzial co sie dzieje w NFZ- to by bylo dobrze

  Odpowiedz
 • Ja(2018-01-24 09:58) Zgłoś naruszenie 10

  Holandia wzorem dla Polski? a co z gęstością zaludnienia, co z czasem dotarcia do szpital?

  Odpowiedz
 • ekonomia i inne parapsychologie(2018-01-25 07:09) Zgłoś naruszenie 00

  Ekonomiczna odpowiedź na wszystko: ZLIKWIDOWAĆ A LUDZI ZWOLNIĆ. Kilkanaście lat temu jakiś e-diota polikwidował szkolnictwo pielęgniarskie pomaturalne. Teraz nie ma pielęgniarek, bo mało komu chce się uczyć pięć lat, żeby potem być "służącą" lekarza. A standardy opieki są jak w Zairze. Jedna pielęgniarka na zylion pacjentów. Z innej beczki. Baclerek zlikwidował polski przemysł, bo wszystko dla niego było nierentowne (poza nim samym). Do dzisiaj się nie możemy pozbierać po tej jego "reformie". Oczywiście wszystkie te ekonomiczne współczynniki są tradycyjnie wysysane z palca. Czego dowodem jest zdolność przewidywania przez profesorów ekonomii - kryzysów gospodarczych. Mniej więcej na poziomie wróżki z kartami.

  Odpowiedz
 • Chow(2018-01-24 13:03) Zgłoś naruszenie 00

  Pytanie kto tym zarządzał i komu ta patologia była na rękę? Kolejne pytanie, dlaczego jedynym rozwiązaniem problemów w służbie zdrowia jest zawsze tylko i wyłącznie zwiększenie dofinansowania? Koza tym lobbuje?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!