« Powrót do artykułu

Radziwiłł: Otwarcie się na lekarzy ze Wschodu będzie służyć obu stronom

Wydaje się, że otwarcie się na lekarzy ze Wschodu będzie służyć obopólnym interesom - ocenił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Chodzi o możliwość zatrudniania lekarzy m.in. z Ukrainy i Białorusi. Zdaniem szefa MZ obecny mechanizm ich zatrudniania jest zbyt skomplikowany.

Konstanty Radziwiłł

autor: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazetażródło: Agencja Gazeta

Szef resortu zdrowia podkreślił jednak, że odbywałoby się to "bardzo ostrożnie, patrząc na to przede wszystkim pod względem bezpieczeństwa pacjentów"

statystyki

Komentarze (6)

 • obywatel.ppl(2017-10-25 15:44) Zgłoś naruszenie 30

  To pozwólcie leczyć polaków chińczykom, koreańczykom i mongołom. Ich wiedza medyczna jest oparta na wiedzy i doświadczeniach setek pokoleń.

  Odpowiedz
 • Realista(2017-10-25 12:04) Zgłoś naruszenie 30

  dawanie prawa zatrudnienia lekarzom ze Wschodu, z drugiej strony dzięki temu skorzystaliby polscy pacjenci, którzy w zamian otrzymaliby "więcej opieki". Mhm - fajny pomysł, ale: obnizamy standardy nostryfikacji dyplomow zagr.lekarzy (bo na Ukrainie nie ma pielegniarek z wyzszym wyksztalceniem, dopiero teraz sie je ksztalci), oni juz po nostryfikacji wyjezdzaja z Polski do innego kraju UE. I tyle bedzie pozytku z tych Wschodnich medykow.

  Odpowiedz
 • mark(2017-10-25 21:10) Zgłoś naruszenie 10

  Zamiast pracować na wzrostem zarobków Polaków, to sprowadza się tu obcokrajowców, żeby tylko nie podwyższyć zarobków. Co to za polityka? Dwa miliony naszych rodaków pracuje za granicą. Trzeba robić wszystko, żeby wrócili, a nie sprowadzać obcokrajowców, żeby tylko nie dać podwyżek.

  Odpowiedz
 • elek(2017-10-26 07:19) Zgłoś naruszenie 00

  Zostanie tylko Babka z Rancza.

  Odpowiedz
 • Ted(2017-10-25 20:51) Zgłoś naruszenie 00

  Niestety polska mafia lekarska nie dopuści żadnej konkurencji ze wschodu. Zreszta najlepsi lekarze z Ukrainy juz sa dawno w Niemczech.

  Odpowiedz
 • Olo(2017-10-25 20:14) Zgłoś naruszenie 00

  Dobrze leczy tylko stara kadra i ich dzieci, ale onie sa juz ustawieni w zyciu. Mlodzi czesto zdawaja egzaminy za kase i strach pomyslec co bedzie jak sie na takiego trafi.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!