« Powrót do artykułu

Rząd zdecyduje o podstawowej opiece, lekarze mają sporo zastrzeżeń do ustawy

Lekarz rodzinny ma koordynować opiekę nad pacjentem m.in. w specjalistycznych poradniach i szpitalach. Część wynagrodzenia będzie dostawał w formie dodatku za rezultaty – to jedne z głównych elementów projektu ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej (POZ), którym w czwartek zajmie się rząd. Mimo wielu miesięcy konsultacji projekt wciąż budzi wiele zastrzeżeń medyków.

Szpitalny korytarz

żródło: ShutterStock

Wątpliwości budzą także zapisy o jakości – nie jest pewne, czy jej monitorowanie będzie obligatoryjne czy nie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Uwaga(2017-08-22 10:13) Zgłoś naruszenie 50

  Panie i Panowie z Ministerstwa --najpierw to Wy się zabierzcie za te wszystkie Firmy Ubezpieczeniowe które wysylają swoich klientów do Państwowej słuzby zdrowia po wszelkiego typu zaswiadczenia i świadczenia aby tylko uniknąc wypłaty odszkodowań. Setki tysięcy tz pacjentow Ubezpieczeniowo polisowych blokuje dotęp do lekarzy aby tylko spełnić wole PZU ,Alianz , Avivy itp. Nawet ostatnio w OWU niektórych z nich pojawił się zapis, ze klient na dostarczyc z od lekarza ZUS zaswiadczenia o "trwałym uszczerbku na zdrowiu wskutek wypadku" zamiast sami tworzyć Komisje Orzecznicze. I jak tu dostać się do lekarza aby się leczyć?

  Odpowiedz
 • sn(2017-08-22 16:14) Zgłoś naruszenie 20

  Brak od lat badania skuteczności leczenia pacjenta ,lekarz przypisuje ,później go nie ma, nowy zastępuje pisze co innego,wydawane są środki (NFZ, prywatne w aptekach za leki ) i wątpliwe leczenie ,przecież proces leczenia może być przy dokładnej analizie ,ocenie, tańszy i szybszy ,skrócić kolejki. Tak nowa zmiano MZ ,tu jest pole do działania ,nie mówię o wydajności pracy lekarzy na etacie w ZOZ ,to widzimy na codzień ,jeden lekarz może przyjąć 40-50 pacjentów , a drugi 10 nie ma ,w ciągu dnia i chodzi dumny po korytarzu lub pije kolejną kawkę ,bo ma tą sama pensję. tak ma dalej być ?!.

  Odpowiedz
 • ciekawy(2017-08-22 19:28) Zgłoś naruszenie 10

  Kto wymieni zawód gdzie przychodzi się i płaci bez względu na to czy opłacony pomoże czy nie ? Płacić trzeba. Jeden to lekarz weterynarii, a inny ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!