Ubezpieczenia zdrowotne

12 lutego 2014 r.

Paweł Nowacki

Nowacki: Na kłopoty nowy projekt12 lutego 2014 r.

Największym osiągnięciem informatycznym minionej epoki jest system PESEL, który stworzyli dwaj pułkownicy SB. To nie pomyłka. Prawdziwą pomyłką jest 19 tys. niezgodności wykrytych, gdy porównano dane PESEL z bazą eWUŚ.

3 lutego 2014 r.

Dominika Sikora zastępca redaktor naczelnej

Sikora: Skończyć z fikcją w lecznictwie3 lutego 2014 r.

W 2009 r. Barack Obama w Arizonie spotkał się z weteranami, aby przedstawić i wyjaśnić im swój pomysł na reformę coraz bardziej niewydolnego amerykańskiego systemu lecznictwa. W tym samym czasie media pokazywały mężczyznę paradującego z karabinem i pistoletem przed centrum konferencyjnym, gdzie przebywał prezydent USA. Na pytanie, dlaczego to robi, odpowiedział: „Bo mogę. W Arizonie ciągle mamy trochę wolności”.

3 lutego 2014 r.

Kto zgodziłby się dopłacać do leczenia (proc.)

Podnieść składkę zdrowotną? Jedna piąta Polaków jest gotowa zapłacić więcej, żeby krócej poczekać do lekarza3 lutego 2014 r.

Nieco ponad jedna piąta Polaków może płacić więcej na zdrowie, jeśli kolejki do lekarzy będą krótsze – wynika z sondażu PBS dla DGP. To ważny głos zarówno dla zwolenników, jak i przeciwników różnych wariantów dofinansowania służby zdrowia. Ewentualne pomysły na współpłacenie lub podwyżkę składki zdrowotnej mogą napotkać masowy sprzeciw. Dlatego na razie zmian w finansowaniu służby zdrowia nie będzie.

9 stycznia 2014 r.

Joanna Solska publicystka tygodnika „Polityka”

Solska: Po co składka na zdrowie?9 stycznia 2014 r.

Zanim minister zdrowia spróbuje odpowiedzieć premierowi, jak skrócić kolejki do leczenia, sam musi znaleźć odpowiedź na inne, bardziej podstawowe pytanie – po co w ogóle płacimy składkę na zdrowie? Odpowiedź jest oczywista tylko dla kogoś, kto z systemem publicznej służby zdrowia do czynienia nie miał. Doświadczenia tych, którzy byli lub są pacjentami, prowadzą bowiem do odpowiedzi zupełnie innej niż ta, która wydaje się tak oczywista.