Placówki i usługi

14 listopada 2018 r.

Wszędzie tam, gdzie są dzieci, mogą się pojawić osoby chcące to wykorzystać.

Psychiatria dziecięca: "Działamy w stanie permanentnego kryzysu"14 listopada 2018 r.

- Oddział stacjonarny psychiatrii dzieci i młodzieży przyjmujący w trybie ostrodyżurowym nie jest obecnie miejscem prowadzenia terapii - mówi prof. Tomasz Wolańczyk, ordynator Oddziału Psychiatrii Wieku Rozwojowego Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. J.P. Brudzińskiego w Warszawie

10 listopada 2018 r.

Hilary Koprowski

Ludzie niepodległości: Hilary Koprowski, zatrzymał polio10 listopada 2018 r.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że to jemu zawdzięczają zdrowie, a być może i życie tysiące polskich obywateli urodzonych w połowie zeszłego wieku. Był to okres, kiedy tak w Polsce, jak i w wielu innych krajach panoszył się wirus polio, zbierając straszliwe żniwo w postaci tysięcy chorych na Heinego-Medina.

8 listopada 2018 r.

Dwunastomiesięczny termin nie będzie obowiązywał dzieci oraz dorosłych pacjentów kierowanych do uzdrowiskowych szpitali i ambulatoriów.

Powrót do sanatorium możliwy najwcześniej po roku8 listopada 2018 r.

Dopiero po 12 miesiącach od zakończenia kuracji będzie można starać się o kolejne skierowanie na leczenie uzdrowiskowe – takie obostrzenie planuje resort zdrowia. Argumentuje, że co roku do NFZ wpływa około pół miliona skierowań, z czego jedna trzecia – zanim minie rok od powrotu kuracjusza z sanatorium.

6 listopada 2018 r.

W ustawie mowa jest tylko o szpitalach i ambulatoryjnej opiece zdrowotnej.

12 listopada czeka nas chaos w służbie zdrowia?6 listopada 2018 r.

Nie ma możliwości, by zapewnić nocną i świąteczną pomoc lekarską (NPL) przez cały dodatkowy dzień świąteczny – twierdzą dyrektorzy szpitali powiatowych. Zgodnie w wytycznymi resortu zdrowia 12 listopada nie będzie pracować podstawowa opieka zdrowotna (POZ), a pacjenci, którzy potrzebują porady lekarza rodzinnego, powinni zgłaszać się do NPL.