Pacjenci

28 czerwca 2020 r.

Strona Gov.pl donosi, iż badania pokazują, że skuteczna izolacji zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji typu exposure notification (tego typu aplikacją jest ProteGO Safe) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jest jednak jeden warunek - z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób.

Aplikacja ProteGO Safe - co to takiego28 czerwca 2020 r.

Według Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Zdrowia ProteGO Safe aplikacja ta pomoże w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej można ograniczyć tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa. Aplikacja korzysta z API opracowanego przez Apple i Google.

25 czerwca 2020 r.

Zdaniem pracodawców oznacza, że w przypadku udzielania pomocy niepełnosprawnemu pracownikowi w ramach IPR lub pomocy indywidualnej w formie np. pieniędzy na zakup leków lub dofinansowania wyjazdu na turnus rehabilitacyjny, to obejmuje ona tylko kwotę netto, a podatek VAT podwładny musi zapłacić ze swoich środków.

Pomoc ZFRON na zakup leków w kwocie brutto25 czerwca 2020 r.

Wydatki, które nie są objęte mechanizmem podzielonej płatności, mogą być w całości pokryte z pieniędzy zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON) – wynika ze stanowiska przedstawionego pracodawcom przez Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych (BON).

26 maja 2020 r.

Wiceminister, przedstawiając senatorom informacje o dotychczasowych i o planowanych działaniach w związku z walką z koronawirusem, powiedział, że od 1 czerwca "nastąpi sukcesywna redukcja liczby miejsc dla pacjentów z COVID-19 w obecnych szpitalach jednoimiennych w celu przywrócenia normalnej ich pracy".

Szpitale jednoimienne powinny od poniedziałku powracać do normalnej pracy26 maja 2020 r.

Szpitale jednoimienne od poniedziałku powinny sukcesywnie powracać do swojej normalnej działalności sprzed epidemii. Pozwala na to analiza danych epidemicznych. W pierwszym etapie przywróconych zostanie ponad połowa miejsc z blisko 7,5 tys. utrzymywanych w gotowości dla pacjentów z COVID-19 – zadeklarował we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

22 maja 2020 r.

Marcin Szumowski, fot. Darek Golik

Marcin Szumowski: Już nigdy nikomu niczyjego numeru nie podam [WYWIAD]22 maja 2020 r.

Nie zarobiłem złotówki na pośrednictwie, na ułatwianiu kontaktów, a robię to rutynowo w biznesie. Jeśli sam nie jestem zainteresowany, to kontaktuję firmę A z firmą B i nie oczekuję niczego w zamian - mówi Marcin Szumowski menedżer specjalizujący się w zarządzaniu projektami badawczymi i inwestycyjnymi w branży biotechnologicznej oraz diagnostyki medycznej. Współzałożyciel i prezes zarządu OncoArendi Therapeutics SA.

13 maja 2020 r.

W momencie hamowania epidemii system szpitali jednoimiennych będzie modyfikowany. Są już pierwsze decyzje o zamykaniu szpitali jednoimiennych, np gdy w regionie są dwa, lub takich, które nie są obłożone w większej ilości - powiedział minister zdrowia Łukasz  Szumowski.

Są pierwsze decyzje o zamykaniu szpitali jednoimiennych13 maja 2020 r.

W momencie hamowania epidemii system szpitali jednoimiennych będzie modyfikowany. Są już pierwsze decyzje o zamykaniu szpitali jednoimiennych, np gdy w regionie są dwa, lub takich, które nie są obłożone w większej ilości - powiedział minister zdrowia Łukasz  Szumowski.