Pacjenci

20 listopada 2020 r.

Stadion Narodowy

Jak funkcjonuje szpital na Stadionie Narodowym? Zaczyński: Niczego nie zabraliśmy innym placówkom [WYWIAD]20 listopada 2020 r.

- Miejsca w szpitalach są, ale są też problemy logistyczne. To tak naprawdę kłopot zarządzających ratownictwem medycznym. Muszą być opracowane prawidłowe schematy transportu chorych. Mam wrażenie, że to jest wąskie gardło systemu - Artur Zaczyński lekarz, dyrektor szpitala tymczasowego na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, zastępca dyrektora ds. medycznych CSK MSWiA w Warszawie.

18 listopada 2020 r.

Maciej Miłosz

Miłosz: Narodowa porażka tymczasowa18 listopada 2020 r.

Od dwóch dni, zgodnie z zapowiedzią ministra obrony Mariusza Błaszczaka sprzed trzech tygodni, w Warszawskim Centrum EXPO XXI powinien funkcjonować tymczasowy szpital wojskowy do walki z epidemią.

5 listopada 2020 r.

Dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie i senator Lewicy Wojciech Konieczny pytany w czwartek na antenie Polskiego Radia 24, kiedy służba zdrowia przestanie być wydolna przy takim przyroście zakażeń na koronawirusa, stwierdził, że wygląda na to, że jeżeli będzie on taki jak dotychczas i nawet jeżeli nie będzie większego wzrostu zachorowań, to sądzi, że w przyszłym tygodniu można spodziewać się dużego załamania systemu służby zdrowia.

Konieczny o przyroście zachorowań na koronawirusa: W przyszłym tygodniu możemy się spodziewać dużego załamania systemu służby zdrowia5 listopada 2020 r.

Wygląda na to, że jeżeli przyrost zachorowań na koronawirusa będzie taki jak dotychczas i nawet jeżeli nie będzie jeszcze większego wzrostu, to w przyszłym tygodniu możemy się spodziewać dużego załamania systemu służby zdrowia - ocenił w czwartek Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie, senator Lewicy.

4 listopada 2020 r.

Wyrok został wydany w sprawie niepełnoletniego Łotysza, który musiał poddać się operacji na otwartym sercu.

Leczenie za granicą ze względu na wyznanie4 listopada 2020 r.

Odmowa zapłaty za kurację za granicą w sytuacji, gdy dostępne w kraju leczenie jest niezgodne z przekonaniami pacjenta, jest formą dyskryminacji pośredniej – wynika z orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.