Farmacja

18 lutego 2020 r.

Przedsiębiorca, którego dotyczyła decyzja, uznał jednak, że czym innym jest obrót produktami leczniczymi, a czym innym handel pozostałym asortymentem dostępnym w aptece

Suplementy mogą być sprzedawane z apteki do apteki18 lutego 2020 r.

Przepisy ustawy – Prawo farmaceutyczne (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 499 ze zm.) przewidują, że zakaz dokonywania sprzedaży podmiotom niebędącym odbiorcą detalicznym dotyczy wyłącznie produktów leczniczych. Oznacza to, że nie stoi nic na przeszkodzie, by z jednej placówki do drugiej sprzedawać wyroby medyczne, kosmetyki oraz suplementy diety.

9 lutego 2020 r.

apteka

Jak to właściwie jest z zakazaną prawem reklamą apteki9 lutego 2020 r.

Rozwój technologii i informacji wkracza coraz śmielej w nowe obszary naszego życia. Ewoluują w związku z tym zarówno formy przekazów reklamowych, hasła reklamowe , jak i sposoby jej prowadzenia. Przedsiębiorcy detaliczni prześcigają się w walce o pacjenta, posługując się coraz bardziej wyszukanymi metodami promocji. Czy jest jakaś granica dozwolonych prawem działań? Czy każde działanie marketingowe należy traktować jako przysłowiowe przekroczenie Rubikonu w kwestii ingerencji w ustawowe zakazy?