statystyki

Dostęp do e-papierosów będzie ograniczony. Po wyborach

autor: Klara Klinger, Patrycja Otto02.10.2019, 07:40; Aktualizacja: 02.10.2019, 07:52
Właściciele sieci sklepów przekonują, że zakazu reklamy nie łamią.

Właściciele sieci sklepów przekonują, że zakazu reklamy nie łamią.źródło: ShutterStock

GIS ostrzega: istnieje zagrożenie wykorzystywania tych wyrobów do „wapowania” substancji odurzających.

Łamanie zakazu reklamy, niejasne źródła pochodzenia, ułatwienia w dostępie dla dzieci – to niektóre z nieprawidłowości, które wyszły na jaw przy kontroli e-papierosów prowadzonej przez Inspekcję Handlową. W efekcie do prokuratury trafiły pierwsze zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa w związku z dystrybucją „elektronicznego dymka”.

Ekspansja elektronicznych papierosów niepokoi także Główny Inspektorat Sanitarny. Jak wynika z informacji DGP, planuje on wprowadzić zmiany, które mają ograniczyć dostępność takich wyrobów. Zdaniem GIS obecne przepisy wymagają doprecyzowania.


Pozostało jeszcze 84% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Sawik156(2019-10-02 11:26) Zgłoś naruszenie 11

    dzięki e-papierosowi spada sprzedaż i wpływ koncernów tytoniowych które w dużej mierze przyczyniły się do negatywnych opinii na ich temat - wystarczy przejrzeć artykuły w internecie na ten temat. Na różnych stronach identyczna streść, pod każdą brak autora. Dopiero po dłuższych poszukiwaniach znalazlem kto jest autorem - był to koncern tytowniowy od marlboro, Iqosów i L&M... równiez wszelkie nadmuchane badania laboratoryjne na które się powołuja owszem były ale warunki były oderwane od rzeczywistości, np. stwierdzono że wytwarza się formaldehyd ale pomija się że temperatury są nieosiągalne w codziennym uzytkowaniu a tylko w takich warunkach formaldehyd się wytwarza. NIedawno krzyk był że w USA bedzie zakaz leaguidow, sorry ale jestesmy w UE i tu leaguedy przed wprowadzeniem na rynek musza być poddane badaniom. e -papieros to gliceryna i glikowl przede wszystkim - substance dostepne w produktach spożywczych i kosmetyce - nie szkodliwe. Nikotyna w postaci płynnej zawsze jest zdrowsza nisz jej spalanie - co jest dopiero szkodliwe (popatrzcie jak wygląda nikotyna lecznicza, w jakiej jest formie - płynnej). Dlatego czepiają się teraz leaquidow - bo reszta nie udalo im się podwazyć. Prof. dr. hab. Andrzej Sobczak sporządzil publikacje obszerna i obiektywną na temat składu we papierosów, w tym leaquidów od samego początku badań nad e-papierosami w warunkach laboratoryjnych i na grupie ochotników przez 6 msc! E-papierosy moga pomóc życic papierosy tradycyjne. Sam jestem tego przykladem. Węch i smak juz po miesiący tak mi powróciły że nie mogę znieśc nawet dymu papierosa z oddali a tym bardziej go odpalić z zapalniczki, od razu mnie mdli. Co to oznacza? że organizm się oczyszcza!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane