Pacjentom brakuje już 500 leków. Samorząd aptekarski pisze list do ministra zdrowia

autor: Patryk Słowik09.07.2019, 07:01; Aktualizacja: 09.07.2019, 07:17
Farmaceuci mówią nam, że najwyższy czas zainteresować problemami wszystkich, w tym media.

Farmaceuci mówią nam, że najwyższy czas zainteresować problemami wszystkich, w tym media.źródło: ShutterStock

Nielegalny wywóz leków, kłopoty z importem substancji czynnych z Chin oraz restrykcyjne wymogi unijne dla producentów. To podstawowe przyczyny braku kilkuset leków.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • A czy chińska władza nie byłaby tańsza?(2019-07-09 08:22) Zgłoś naruszenie 145

    Tak się kończy globalizacja. Pozbywanie się strategicznych dziedzin produkcji, na rzecz zagranicznych producentów - bo taniej o kilka groszy (przez brak ceł).

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Zenon(2019-07-09 10:02) Zgłoś naruszenie 397

    Ważne,że jest kasa na Rydzyka i resztę katotalibów.Po co leki wystarczy parę zdrowasiek.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jak tezy Lutra(2019-07-09 10:10) Zgłoś naruszenie 252

    W przychodniach na drzwiach gabinetow lekarskich zaczynaja sie pojawiac wywieszane prosby nastepujacej tresci: - Prosi sie pacjentow, aby nie ublizali pracownikom przychodni ze wzgledu na slaba dostepnosc do leczenia i dlugie kolejki spowodowane niskimi publicznymi nakladami finansowymi na zdrowie.-

    Odpowiedz
  • Dochtor(2019-07-09 10:25) Zgłoś naruszenie 273

    Dobra zmiana rozwija się skutecznie. Zdobrych wiadomości jest taka że w rządowych lecznicach nic nie brakuje i jest za darmo na NFZ

    Odpowiedz
  • Obywatel.(2019-07-09 11:03) Zgłoś naruszenie 253

    Co to za kraj , gdzie buduje się pomniki i muzea ,a zamyka się szpitale i nie ma pieniędzy na służbę zdrowia , dopiero w 2050 roku , takie są perspektywy rządu i partii.!

    Odpowiedz
  • Darecki Lodz(2019-07-09 11:31) Zgłoś naruszenie 101

    Tragedia. Apteki bez lekow dla dzieci. Szpitale bez klimatyzacji w 50-cio stopniowe upały. Na intensywnej terapii i w salach operacyjnych. Chiny. To też Unia Europejska? Papierowa fikcja pseudo-zjednoczonej Europy. Czarny rynek lekow? Roznice w cenach miedzy krajami w "unii"? Jak w przeszłości gdzie w ramach "unii" były takie same absurdy cenowe między "zjednoczonymi" państwami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ela(2019-07-09 12:30) Zgłoś naruszenie 232

    TEN REŻIM CHCE ZNISCZYĆ NARÓD POLSKI!!!!

    Odpowiedz
  • zdychać(2019-07-09 12:40) Zgłoś naruszenie 162

    Dzięki ci dobra zmiano!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Krzycho(2019-07-09 13:33) Zgłoś naruszenie 212

    PIS dba tylko tam, gdzie może kupić głosy. To wyjątkowo plugawa bandycka szajka.

    Odpowiedz
  • A po co SŁUŻBIE ZDROWIA 500 plus(2019-07-09 14:24) Zgłoś naruszenie 92

    Tak to jest z "dobrą zmianą" PIS-bolszewików. Do czego się nie weźmie ta BANDA … to totalnie spier**** . Spoko … , ale będzie 500 plus dla KOTÓW. Też im się należy … a w kolejce czekają już na 500 plus … PSY

    Odpowiedz
  • juz go zakupil a teraz musi splacic(2019-07-09 14:28) Zgłoś naruszenie 102

    Rydzyk prosi o środki na wóz transmisyjny. Koszt wynosi 5 mln zł

    Odpowiedz
  • Piotr(2019-07-09 16:00) Zgłoś naruszenie 616

    Każdy z komentujących nie przeczytał artykułu i wini tylko PIS. To tak nie działa. Lata zaniedbań i jak najtańsze koszty produkcji. Wolny rynek drodzy państwo

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Obywatel.(2019-07-10 09:33) Zgłoś naruszenie 51

    Takiego burdelu , jakiego narobili pisowcy i zjednoczona prawica , to żaden rząd tego nie narobił , chociaż wszyscy z tych co tak krzyczą byli też u władzy , że to wina poprzedniej władzy , bo sami nie mają pomysłu , jak ten prezes partii Pis-u J.Kaczyński , rozdawnictwo na każdym kroku , , szkolnictwo leży,to dzięki minister Zalewskiej ,a ten premier chce dać jej medal, panie premierze Morawicki , pan dobrze się czuje ? , służba zdrowia leży , co przyjdzie jakiś minister zdrowia to plecie głupoty ,państwo polskie staje się państwem policyjnym i opresyjnym tak jak za PRL-u , wszystkie służby mundurowe zarabiają więcej jak nauczyciele , minister sprawiedliwości Ziobro podniósł już tak kary że trzeba będzie budować więzienia , kary są tak drakońskie , za głupie wykroczenie że więzienia będą tak jak za PRL-u, równają się PRL -u, tak też było w XX wieku , gdzie rządziła PZPR ,za czasów PRL-u.! Może by tak premier rządu i minister finansów , razem z prezesem partii Pis-u oświecili społeczeństwo ile mamy zadłużenia ,czy już w bilionach złotych , czy może , w obcej walucie , tak jak to było za czasów Gierka .?

    Odpowiedz
  • smętny miś(2019-07-10 11:32) Zgłoś naruszenie 21

    W tym patologicznym kraju brakuje wszystkiego !! Leków dla chorych, łóżek w szpitalach dla nich, personelu medycznego na oddziałach, specjalistów od ...... tu każdy z Was może wpisać profesję. Nie brak tylko kacyków od polityki, i tych wiecznie obiecujących szczęście w niebie bez żadnej gwarancji na reklamacje !! Nawet węgiel w tym kraju obfitym w węgiel sprowadzamy od swojego "wroga". Może czas skończyć z tymi rencistami za łapówki pod stołem, pogonić patologicznych ojców do roboty, więzniowie przymuszeni do pracy a nie leżenia na pryczy i utrzymywani z podatków obywateli, tak samo dziesiątki tyś. księży żyjących w luksusie i jeżdzących w Leksusie na koszt - bo z budżetu - państwa. Opodatkować czarnych - to priorytet. No i polityków zamykać za kłamstwa !! Mniej będzie z ich strony obiecanek a więcej staranności o prawdę. Hmm , tylko co wtedy zrobić z Kaczyńskim, Czarneckim czy Schetyną o różnych Jurkach nie wspominając ?! Cóż, może w kosmos, w inną galaktykę wyeksportować jako bubel ludzki, ostrzegając w ten sposób inne cywilizacje przed ludzkością !?!

    Odpowiedz
  • - ot to ..(2019-07-10 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    nie "idą" zamienniki -- proste.!

    Odpowiedz
  • prazykwantel sprzedam(2019-07-14 08:39) Zgłoś naruszenie 10

    Sprzedam Ivermectin Praziquantel Albendazole Metronidazole Mebendazole Niclosamid Tinidazole sell medicines leki Medicines from Thailand: Ivermectin 6mg 25zl Praziquantel 600mg 2.5zl Albendazole Zentel 400mg 6zl Metronidazole 400mg 1zl Tinidazole 500mg 1zl Mebendazole Vermox 100mg 1zl Niclosamid Yomesan 500mg 2zl Doxycycline 100mg 2zl Streptomycin 5g 40zl Ceftriakson Biotrakson 1g 25zl Rifampicin 600mg 2zl Disulfiram 500mg 2zl Vitamin C injection 500mg 3zl Itraconazole 100mg 3.5zl Ketokonazole 200mg 2zl Fluconazole 200mg 3zl Nystatin 100k and 500k 2zl Amphotericin B 10g 80zl Long expiry date. Send worldwide airmail recorded delivery, 2-3 weeks, for 20zl. With orders over 200zl free postage. Take payments by paypal or Barclays. I can try to find any other medicine similar to listed above. Leki te są również już w Polsce, do wysyłki w krajach Unii Europejskiej, które mają ścisłą kontrolę celną, np Niemcy, Szwecja, Szwajcaria. Wysyłka pobraniowa koszt 20zl lub osobiście koło Warszawy. Ceny leków wysyłanych z Polski może być wyższa, od podanych, w związku z prowizją i podwójnymi kosztami pocztowymi. Jan Krongboon massagewarsaw gmail com 0066994403698

    Odpowiedz