In vitro według PiS jak w krajach muzułmańskich

autor: Klara Klinger08.11.2018, 07:30; Aktualizacja: 08.11.2018, 08:34
Zdaniem ekspertów i par, które korzystają z metody in vitro, wprowadzenie tych przepisów oznaczałoby jej likwidację.

Zdaniem ekspertów i par, które korzystają z metody in vitro, wprowadzenie tych przepisów oznaczałoby jej likwidację.źródło: ShutterStock

Polska byłaby jedynym państwem w UE, gdzie prawo do sztucznego zapłodnienia mają tylko małżeństwa. Ale takie obostrzenia wprowadzają kraje muzułmańskie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (45)

  • Jola(2018-11-08 12:56) Zgłoś naruszenie 6015

    Skurvysyny z PIS-u i kościoła katolickiego tak strasznie martwią się losem dzieci jeszcze nawet nie poczętych, a w Polsce co miesiąc przez swoich "rodziców" lub opiekunów mordowane jest maleńkie dziecko, a dzieci przez rodziców katowanych już nawet nikt nie liczy, tymczasem skurvysyny z PIS-u i ******* w czarnych kieckach mają to głęboko w ****** "Dziecko ma się urodzić, ma zostać ochrzczone i ma mu zostać nadane imię! Reszta zaś w rękach jego rodziców i Boga". Kto to powiedział?! ten psychopata i skurvysyn Kaczyński!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • mawik(2018-11-08 11:50) Zgłoś naruszenie 509

    Rodzenie to sprawa kobiet (właśnie tę role kobiety podkreśla PiS i KK) zatem to kobiety powinny decydować, a nie żaden chłop, niezależnie czy w spodniach czy w sukience.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zapłakany Polską (2018-11-08 11:34) Zgłoś naruszenie 459

    Lechistan ... czyż nie tak drzewiej nazywano kraj nad Wisłą ?! A czy biskup jeden z drugim, nie wspominając już Rydzyka stoją ponad prawem mojego/naszego kraju ?!! A czy beret z moheru na głowie białogłowej wzmocniony kolorową chustą na krępej szyi nie przypomina Wam ubioru modnisi z dalekiego wschodu ?? Czemu się więc dziwicie ?!

    Odpowiedz
  • Bo naprotechnologia(2018-11-08 10:14) Zgłoś naruszenie 360

    nie pomoże kiedy oba jajowody są niedrożne (lub ich w ogóle nie ma) czy przy słabym nasieniu. To tylko wnikliwe obserwacje fizjologii i wyznaczanie optymalnego czasu na zbliżenie. A jak jest prawdziwy problem to żadna naprotechnologia nie pomoze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jjj(2018-11-08 12:00) Zgłoś naruszenie 350

    Takie zapisy w ustawie, jak zakaz zapłodnienia więcej niż jednej komórki jajowej spowodują tylko dodatkowe narażanie zdrowia pacjentek, bo każda próba zapłodnienia będzie wiązała się z koniecznością wykonania zabiegu punkcji, która odbywa się pod narkozą i może nieść za sobą skutki uboczne. Poza tym koszty i tak już bardzo drogiego in vitro (kto przechodził ten wie, że koszty mogą sięgnąć ceny nowego samochodu) będą jeszcze wyższe. Ile jest rodzin w Polsce, które będzie stać na podjęcie kliku prób zapłodnienia (za pierwszym razem rzadko się udaje), gdzie koszty tylko jednego podejścia (leki, punkcja, transfer, konsultacje) będą sięgać ok. 10 tys. zł?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • heh(2018-11-08 17:45) Zgłoś naruszenie 347

    Ku***wa czymajcie mnie !!! Niemożność płodzenie należy traktować jak niepełnosprawność i tak leczyć !! Większość rodzai niepełnosprawności leczy się przede wszystkim objawowo. Jak ktoś straci rękę albo nogę dają mu protezę a nie czekają aż ręka odrośnie. Tak samo jest z in vitro. Jeżeli nie ma innej skutecznej metody aby niepłodna para miała genetyczne potomstwo to trzeba zastosować tą metodę i kropka. Najgorsze jest to że temat jest traktowany politycznie i światopoglądowo a nie naukowo. Równe dobrze zabrońmy ustawowo przeszczepu płuc albo twarzy bo to nieetyczne !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Vincent(2018-11-08 12:48) Zgłoś naruszenie 345

    "Zgodnie z polskim prawem ojcem jest zawsze mąż". Większej bzdury dawno nie słyszałem, choć rządzący naszym krajem starają się codziennie jak mogą.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Popierajaca In Vito(2018-11-09 08:00) Zgłoś naruszenie 186

    Witam . Ja dodam ze Ci co nie przezyli walki o dziecko to mało wiedza ! Dzieci po procederze in vitro sa piekne madre i zdrowe bo juz wczesniej wyselekciowane !!! A dzieci co popiera PIS i łozy 500 + to zwykle patologie znam takie ( nie mowie o wszystkich) dzieci poczete naturalnie tez moga byc chore , niepelmosprawne itp.A dlaczego kobieta która chce byc matka i ma z mężem warunki nie moga byc szczesliwi ! Wprowadzajac nowe Pis-owskie zmiany narazaja nas kobiety na stres nerwy i wieksze wydatki procedura sama w sobie jest juz droga ! Jak moga zrobic ze mrozic nie wolno ! Ja krotko o mojej histori opowiem tyle walcze z mezem o dziecko stres , nerwy , łzy itp po stymulacji moj jajnik zareagował dosc zle i musialam skozystac z crio zabiegu in vitro bo byłam przestymulowana i nie mogła miec podanego zarodka na swieżo . I co według Pis-u tak to ma wygladac ! Jak chca sie tak bawic to mich zabiera 500+ a niech do on vitro cała procedure , leki niech refunduja w 100 % . Ja czekam na bt hcg jestem po cro in vitro mam nadzieje ze nam sie uda jeden zarodek zamrozony w razie czego . Jak bedzie wszystko dobrze to tez bedzie z nami jako drugi ;) a jak nasz Pis tak zrobi to sie nie poddam choc bym miala sprzedac dusze diablu to nie zrezygnuje ze szczescia bycia mama Czechy otearty i przyjazny kraj refunduja in vitro pomagaja a nie utrudniaja tak jak Pis .Oby juz długo nie zadził bo sptowadzi Polske w ciemnogród !!!!!! In Vitro gora!!!! Ci co tego nie przezyli to nie maja pojecia o czym zie mowi !!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bea(2018-11-08 18:24) Zgłoś naruszenie 141

    A okulary nie leczą wzroku

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Polonus(2018-11-09 09:25) Zgłoś naruszenie 827

    Brawo, wreszcie ochrona i dobro rodziny była by usankcjonowana , a nie tylko w słowach i papierze..."zachcianki" to sobie inni mogą kupić, ale za granicą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Poyeby(2018-11-09 08:22) Zgłoś naruszenie 67

    Yebane barany średniowieczne skurvysyny - a ja nakazuję wam marszcząc freda strzelać jednym nabojem a nie całą salwą. Niezastosowanie się do tego przepisu będzie skutkowało nabiciem na murzyńską pałę !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Prawda i mity o naprotechnoligii:(2018-11-08 19:18) Zgłoś naruszenie 418

    NaProTECHNOLOGY to kompleksowa metoda postępowania diagnostyczno-terapeutycznego oparta na najnowszych osiągnięciach współczesnej medycyny dotyczącej zdrowia kobiet stworzona przez Thomasa Hilgersa w 1991r. Adresowana do pacjentów, których niepłodność jest uleczalna. Krótko mówiąc metoda ta zbiera to co najlepsze w nowoczesnej diagnostyce i przyczynowym leczeniu niepłodności. Statystyki wykazały że wskaźnik ciąż dla NaPro wyniósł 52%, a dla "in vitro" analogiczne wyniki od 21-27%. W uzupełnieniu: udało się pomóc ok 30% par po niepowodzeniach technik wspomaganego rozrodu "in vitro" (dane z Wikipedia.pl oraz www.naprotechnology.com)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • MówiJakJest(2018-11-08 09:07) Zgłoś naruszenie 444

    A dlaczego nie naprotechnologia, p.redaktor? In vitro przecież nie leczy niepłodności.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja(2018-11-09 12:51) Zgłoś naruszenie 311

    A co to Muzułmanie źli? Pewnie większość tych krzykaczy na forum, to jest za przyjmowaniem imigrantów i równości dla ciapatych

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Don Vit [r]o(2018-11-10 11:24) Zgłoś naruszenie 31

    A może by tak, może by ... zafundować 100 x in vitro dla stu fajnych kobiet PiS-u na 100-lecie Niepodległej !!? Sklonować ich się nie da bo to byłoby ze szkodą dla potomnych, ale poprzez szkło [inaczej się może nie udać] te naczelne samice wspierające Wodza Jarosława ... pomyślcie o tym !! Może jeszcze przed wspomnianym fundnąć "ulubienicom" małą, kosmetyczną poprawkę plastyczną ?

    Odpowiedz
  • green(2018-11-10 21:14) Zgłoś naruszenie 22

    Przeciez chodzi lewakom tylko o to by dwie kobiety mogly wychowywac dzieci a nie malzenstwo. Wychowanie takie jest niezwykle ulomne,szczegolnie dla chlopcow. Co do pederastow, to chca wychowac sobie mieso do spolkowania

    Odpowiedz
  • Jacek zarazek(2018-11-11 10:35) Zgłoś naruszenie 20

    Jak rozumiem, ten artykuł ma oznaczać dezaprobatę dla poczynań PiS w sprawie in vitro i jako przykład rzekomego zacofania pisowców podaje się fakt, że to samo jest w krajach muzułmańskich. Zachodzi tu pewna niekonsekwencja, bo przecież skądinąd kultura islamska jest przez lewactwo zakochane w "uchodźcach" wychwalana. Migranci mają przecież ubogacić naszą dekadencką kulturę czyż nie tak? Osobiście jestem przeciw rozwiązaniu PiS, ale to nie powód, żeby miotać na nich aż takie obelgi i tak ziać nienawiścią.

    Odpowiedz
  • basia(2018-11-09 14:20) Zgłoś naruszenie 212

    Moje zdanie jest takie. Wolę i polecam tradycyjne zapłodnienie. O wiele wiele przyjemniejsze bezstresowe. I dla faceta i dla kobiety. Co to za przyjemność trząchać się do pudełka?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ewa(2019-01-31 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    To Czeskie i Słowackie kliniki leczenia niepłodności zaczną lepiej zarabiać...... Bo polskie pary i malzenstwa mimo wszystko będą chciały mieć dzieci i pełne rodziny nie płacąc za to zdrowiem i fura kasy.

    Odpowiedz