Wielka mi pani magister: Mobbing wśród pielęgniarek jest codziennością

autor: Karolina Nowakowska08.04.2018, 09:00; Aktualizacja: 09.04.2018, 18:31
Pielęgniarstwo to zawód mocno niedofinansowany. Źródłem dodatkowych przychodów są wszystkie dyżury nadliczbowe, święta i nocki. Zdecydowana większość z nich czeka na takie okazje. Bardzo łatwo wówczas tak manipulować grafikiem, żeby jedna zarobiła więcej od drugiej.

Pielęgniarstwo to zawód mocno niedofinansowany. Źródłem dodatkowych przychodów są wszystkie dyżury nadliczbowe, święta i nocki. Zdecydowana większość z nich czeka na takie okazje. Bardzo łatwo wówczas tak manipulować grafikiem, żeby jedna zarobiła więcej od drugiej.źródło: ShutterStock

Pielęgniarki coraz częściej padają ofiarami mobbingu. Ale rzadko chcą o tym opowiadać. Wolą zacisnąć zęby, a być może uda się przeczekać najgorsze.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • he he he he he he he he(2018-04-08 10:13) Zgłoś naruszenie 381

    Ludzie, OLEJCIE mobbing. Definicja mobbingu jest taka, że nic z tego mieć nie będziecie poza kłopotami. Macie obok tego dziurawego mostu, czteropasmową autostradę - o nazwie ZAKAZ DYSKRYMINACJI, a z uporem maniaka trwacie przy dziurawym mostku o nazwie MOBBING.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jaro(2018-04-08 11:16) Zgłoś naruszenie 328

    Baby są gupie. Niech by tylko jaka byla szczesliwa miala dom meza dzieci i kase a co najwazniejsze jsk jeszcze nedzie miła i szczupła kobieca i zmysłowa to jej oczy wydrapią z zazdrosci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • służba zdrowia(2018-04-08 14:17) Zgłoś naruszenie 260

    NIE BAĆ SIĘ, to podstawa, dla pielęgniarek pracy jest masa, można dojeżdżać do większego miasta, powiedziałam kilka razy prawdę, postawiłam się, teraz mam urlop w pierwszej kolejności, wolne jak potrzebuję i urlop szkoleniowy też, jestem pracownikiem z długoletnim stażem, dobrze pracuję to dlaczego ktoś ma mnie gorzej traktować. Kiedyś zmieniłam pracę i wyszło na dobre. LUDZIE NIE BÓJCIE SIĘ POSTAWIĆ, PO DRUGIEJ STRONIE TEŻ SĄ TYLKO LUDZIE. Gdyby chodziło o wielkie pieniądze to rozumiem , że ktoś boi się o życie, ale u nas? Kochajcie i szanujcie samych siebie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ola(2018-04-08 11:00) Zgłoś naruszenie 268

    Jestem pielęgniarką z 33letnim stażem i się nie skarżę. Od zawsze wylewałam mocze itp i robię to do dziś. Nie ważne czy masz licencjata czy magistra taka twoja rola. Zawsze będziesz pielęgniarką.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • stara zmęczona praca(2018-04-08 09:28) Zgłoś naruszenie 244

    no u nas w pracy to jest odwrotnie, bo młodych się tłumaczy tym że nie umieją uczą się i my starzy *********** za tych co odchodzą na emeryturę, własnie po 39 latach pracy wybieram się na zwolnienie bo jestem wykończona psychicznie dokładaniem mi pracy. Tylko, że moja praca jest wykonywana nie w szpitalu ale w jednostce związaną z kontrolą i postępowaniem administracyjnym

    Odpowiedz
  • Aśka Ch(2018-04-08 11:06) Zgłoś naruszenie 234

    Pół roku temu widziałam na żywo jak oddziałowa kierowała personelem medycznym niczym kapo! Nawet lekarzom statystów traktowala jak sowich zolnierzykow.Wstyd ze tacy ludzie jak ta pani pracują na oddziałach w szpitalu!KONIEC

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Antymobbing(2018-04-08 10:59) Zgłoś naruszenie 202

    Trzeba nagrywać takie teksty i potem dowody mobbingowe przedstawić przed sądem. Mobbing to proces ciągły, powtarzajacy się. Trzeba trochę czasu i systematycznie dowody sie znajdą.

    Odpowiedz
  • norma polska(2018-04-08 12:14) Zgłoś naruszenie 141

    Zawiść, pogarda do drugiej osoby, wykorzystywanie słabszych, hipokryzja, to podstawowe wartości przekazywane przez czarną mafię. Kobiety nasze są wyjątkowo niedobre wobler drugiej. Za to facetom wchodzą w spodnie. Pielęgniarka w dużym szpitalu, zajmowała się nękaniem pacjentki za to, że negatywnie się o pracy pielęgniarki wypowiedziała. Nie nadje się do tej pracy, myślę, że nie jednej pacjentce i koleżance dołożyła.

    Odpowiedz
  • Beata(2018-04-08 20:22) Zgłoś naruszenie 141

    Jestem pielęgniarką z 20 letnim stażem i widzę co się dzieje w szpitalu, nasze koleżanki uskarżają się jak się zwraca im uwagę że nie pracują uczciwie, spóżniają się do pracy lub też wychodzą godzinę wcześniej bo lecą do innego szpitala na dyżur. Śpią na stojąco bo są tak zmęczone ciągnąc 24 lub 36 godz pod rząd, lub pracują po 300 godz w miesiącu. Wiedzą o tym oddziałowe i naczelne pielęgniarki i j est na to zgoda, kto inny jest na grafiku a kto inny na dyżurze, kryminał tuszowany przez przełożonych. Praca na skróty bo jak można uczciwie pracować jak mają tyle dyżurów, dlatego są kłótnie w pracy bo część pielęgniarek na plecach innych koleżanek chcą się dorabiać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wnb809(2018-04-08 18:23) Zgłoś naruszenie 130

    W szpitalu kopernika w Lodzi na oddziale opieki paliatywnej to codziennosc,oddzialowa zastrasza i upadla personel.Nikt nie reaguje,pani jest wysoko ceniona przez lekarzy.Oni to akceptuja,naczelna pielegniarka to akceptuje.

    Odpowiedz
  • jedyne wyjscie z takiej sytuacji,to zapisac się do(2018-04-08 10:47) Zgłoś naruszenie 135

    partii.A wiadomo z jakiej partii ludzie zarządzają w szpitalach np.wojewódzkich.Kłopoty wtedy skończą się a wraz z pracą będą sukcesy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mira70(2018-04-08 12:20) Zgłoś naruszenie 110

    Z pozycji pacjenta też można zauważyć lepiej i gorzej traktowane pielęgniarki,a wstydzą się tej sytuacji nie te osoby które źle traktują ,lecz te które są źle traktowane.

    Odpowiedz
  • dr.Qin(2018-04-10 23:24) Zgłoś naruszenie 82

    Szkoda że na mnie nie trawiła pani lekarka która podważała kompetencje pielęgniarki, została by tak z....na że chodaki by jęj pospadały, tyle w tym temacie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Tata Amelii(2018-04-08 12:19) Zgłoś naruszenie 51

    Pani mecenas z JMK , niech zaprzestanie mobbingu wobec swoich kientów , których nie reprezentuje ertyką adwokata , tylko pozwala aby komornik egzekwował bez końca. Bo Pani mecenas ma własny kodeks funkcjonowania od mniny od składanej przysięgi

    Odpowiedz