Jesteś biedny? Nie licz na dobrą opiekę medyczną

autor: Klara Klinger27.11.2017, 07:31; Aktualizacja: 27.11.2017, 08:11
Jedna czwarta wydatków na zdrowie pochodzi z kieszeni pacjenta

Jedna czwarta wydatków na zdrowie pochodzi z kieszeni pacjentaźródło: ShutterStock

Bogaci i wykształceni mają lepszy dostęp do leczenia. Żyją średnio o 10 lat dłużej i rzadziej chorują – wynika z najnowszego raportu Komisji Europejskiej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • dejwid(2017-11-27 12:55) Zgłoś naruszenie 242

  Pracujesz ciężko i uczciwie przez 40 lat? Nie licz ani na godziwą opiekę medyczną ani na dobrą emeryturę. Dla kogo jest ten kraj?

  Odpowiedz
 • XXYYZZ(2017-11-28 11:38) Zgłoś naruszenie 80

  Sprawnie działająca służba zdrowia dałaby obywatelom poczucie bezpieczeństwa, a tak poczucie bezpieczeństwa ma jedynie "zwykły poseł", chroniony przez osobisty BOR i Polacy dobrze zarabiający . W artykule zwraca się uwagę na brak dbałości o zdrowie samych Polaków - ale zdrowe życie, to zdrowe żywienie,brak sytuacji stresogennych i wypoczynek, a to jest kosztowne.Nie ma też programowej profilaktyki prozdrowotnej, która też jest kosztowna. Więc wyeksploatowany pracownik jest nieekonomicznym balastem. I - zgodnie z wyznawaną filozofią liberałów - jak jesteś biedny, sam sobie jesteś winny!

  Odpowiedz
 • Że też ...(2017-11-27 15:48) Zgłoś naruszenie 76

  ... pisowców w tyłki nie parzą esbeckie łóżka w poliklinikach, do których grosza nie dołożyli a panoszą się tam jak na swoim.

  Odpowiedz
 • co to znaczy biedny,to już rozpasani rezydenci nie(2017-11-27 16:01) Zgłoś naruszenie 46

  mówiąc o lekarzach chcieliby bogacić się na składkach biedoty i jeszcze im dopłacać.Nie ich doczekanie,będą odfruwać jak ukraiński system nastanie.Teraz oddać moje składki ,które płaciłem przez 50 lat na utrzymanie mnie przy zdrowiu a nigdy się nie leczyłem.Za te pieniądze na emeryturze będę mógł się leczyć i nikt mi nie będzie się dąsał.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane