statystyki

Krzywonos poparła prof. Chybicką - kandydatkę PO do Senatu

skomentuj

Działaczka opozycji w okresie PRL Henryka Krzywonos-Strycharska udzieliła we wtorek poparcia prof. Alicji Chybickiej, szefowej wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii Dziecięcej, która startuje we Wrocławiu do Senatu z list PO.

Publikacja: 4 października 2011, 10:54 Aktualizacja: 4 października 2011, 11:50

"Doceniam ludzi, którzy opiekują się nami i naszymi dziećmi, taką osobą jest prof. Alicja Chybicka" - powiedziała dziennikarzom we wtorek Krzywonos-Strycharska. Dodała, że zna szefową kliniki od dawna i ufa jej bezgranicznie. "Wiem, że jak wejdzie do Senatu, to będzie pracować dla dzieci i dla chorych ludzi. Będzie dbała o to, aby była lepsza opieka medyczna" - mówiła.

Prof. Chybicka podkreślała, że bardzo się cieszy z poparcia Krzywonos-Strycharskiej, poinformowała, że we wtorek po południu w Krakowie poparcia ma jej udzielić były prezydent Lech Wałęsa. "Poparcie tych osób jest bezcenne" - podkreśliła.

Zdaniem prof. Chybickiej w Senacie powinny się znaleźć osoby, które będą dbały o "ponad sześciomilionową populację dzieci, które głosować nie mogą, które walczyć o siebie nie potrafią". "Każdy zapytany, czy kocha swoje dzieci odpowie, że tak. Jednak, jeśli popatrzy się na polskie prawo, na polską ochronę zdrowia, na profilaktykę dzieci, na kalendarz szczepień, to widać, że wiele należy zmienić" - powiedziała szefowa kliniki.

Prof. Chybicka startuje z list PO do Senatu w okręgu nr 7. O mandat walczy z byłym rektorem wrocławskiej Akademii Muzycznej Markiem Dyżewskim, który startuje z list PiS oraz z prof. Tadeuszem Lutym z KWW Rafała Dutkiewicza.

Zapytaj o licencje

Sondaże

Ordynacja

Kandydaci

Zapisz się na bezpłatny newsletter