statystyki

Okręgowa Komisja Wyborcza w Radomiu zarejestrowała sześć list do Sejmu

skomentuj

Okręgowa Komisja Wyborcza w Radomiu zarejestrowała we wtorek do północy sześć list do Sejmu. Trzy następne czekają na decyzję o rejestracji - poinformowała PAP w środę dyrektor radomskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Elżbieta Białkowska.

Publikacja: 31 sierpnia 2011, 09:28 Aktualizacja: 31 sierpnia 2011, 09:40

Do północy we wtorek listy zarejestrowały: PO, SLD, PiS, PSL, Prawica Rzeczypospolitej i Ruch Poparcia Palikota.

Dokumenty złożyły także: PJN, Polska Partia Pracy i Komitet Wyborczy Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke.

"Komitety wyborcze PJN oraz Polskiej Partii Pracy zgłosiły listy swoich kandydatów do Sejmu, nie przedstawiając list poparcia wyborców, tylko skorzystały z uprawnienia, które pozwala im rejestrować listę na podstawie zaświadczenia PKW" - wyjaśniła Białkowska. Dodała, że w tej chwili komisja sprawdza, czy kandydaci nie figurują w Krajowym Rejestrze Karnym.

Z kolei Komitet Wyborczy Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke przedstawił w Okręgowej Komisji Wyborczej listy poparcia, które muszą być jeszcze zweryfikowane.

Decyzja ws. rejestracji zapadnie po godz. 14.

Listę PO do Sejmu w okręgu obejmującym Radom otwiera minister zdrowia Ewa Kopacz. Kolejne dwa miejsca przypadły dwóm obecnym posłom: Radosławowi Witkowskiemu i Czesławowi Czechyrze.

Na liście PO znaleźli się także wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu Wiesław Wędzonka, wicedyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu Zbigniew Belowski oraz Maria Pierzchalska, rektor Wyższej Szkoły Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu.

Poseł Marek Suski, b. eurodeputowany Zbigniew Kuźmiuk oraz radny powiatu kozienickiego Martin Bożek to pierwsza trójka na liście kandydatów PiS do Sejmu. Kolejne miejsca przypadły obecnym parlamentarzystom PiS Dariuszowi Bąkowi i Krzysztofowi Sońcie.

Na ósmym miejscu znalazł się m.in. radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, b. wojewoda radomski i współzałożyciel radomskiej "S" - Jan Rejczak. Z 11. miejsca do Sejmu startować będzie wiceprezydent Radomia Anna Kwiecień.

Listę SLD otwiera wiceszef klubu SLD Marek Wikiński. Na drugim miejscu jest przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Radomiu Waldemar Kaczmarski. Na liście SLD znalazł się także b. prezydent Radomia i obecny radny Rady Miejskiej Adam Włodarczyk oraz Jan Pszczoła - także obecny radny.

Na pierwszym miejscu listy PSL jest Bożenna Pacholczak, obecnie główna księgowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu i radna Sejmiku Woj. Mazowieckiego. Kolejne miejsca zajmują poseł i prezes Związku Sadowników Polskich - Mirosław Maliszewski oraz Piotr Papis - wójt gminy Lwów. Z siódmej pozycji będzie startował wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek.

W okręgu nr 17, obejmującym powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński i miasto Radom, ponad 582 tys. wyborców wybierze dziewięciu posłów.


Zapytaj o licencje

Sondaże

Ordynacja

Kandydaci

Zapisz się na bezpłatny newsletter