statystyki

34 zarejestrowanych kandydatów do Senatu na Dolnym Śląsku

skomentuj

34 kandydatów do Senatu zarejestrowały dolnośląskie delegatury Państwowej Komisji Wyborczej - wynika z informacji umieszczonych w środę na stronach internetowych PKW. Na Dolnym Śląsku do zdobycia jest osiem mandatów.

Publikacja: 31 sierpnia 2011, 09:08 Aktualizacja: 31 sierpnia 2011, 21:46

W okręgu nr 6 (podwrocławski) z ramienia PiS wystartuje nienależący do partii Tytus Czartoryski. PO wystawiła dotychczasowego senatora Jarosław Dudę. O miejsce w Senacie będzie się tu także starać popierana przez PSL dziennikarka Grażyna Orłowska-Sondej. KW Prawica wystawił b. radnego powiatu wrocławskiego Piotra Chmurzyńskiego, a KWW Rafała Dutkiewicza senatora Tomasza Misiaka.

W okręgu nr 7 (wrocławski) wystartuje popierana przez PO szefowa wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej prof. Alicja Chybicka, popierany przez PiS b. rektor wrocławskiej Akademii Muzycznej Marek Dyżewski oraz zgłoszony przez KWW Rafała Dutkiewicza b. rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Tadeusz Luty.

W okręgu nr 8 (wrocławski) wystartuje popierany przez PO b. prezes IPN Leon Kieres, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej Kornel Morawiecki zgłoszony przez KWW "Wolni i Solidarni" Kornela Morawieckiego oraz zgłoszony przez KWW Rafała Dutkiewicza wiceprezydent Wrocławia Jarosław Obremski.

W wyborach do Senatu w okręgu nr 1 (zgorzelecko-bolesławiecki) zarejestrowany został należący do PO prezes klubu koszykarskiego PGE Turów Zgorzelec Jan Michalski oraz zgłoszony przez PiS radny powiatu lwóweckiego Roman Kulczycki. W tym okręgu o mandat senatora będzie również ubiegał się Jerzy Zieliński, zgłoszony przez KWW Rafała Dutkiewicza oraz należący do PSL Jerzy Dulnik.

W okręgu nr 2 (jeleniogórski) wystartują popierany przez PO działacz opozycji w czasach PRL, b. europoseł Józef Pinior; należący do PiS Tadeusz Lewandowski; Zbigniew Skowron z PSL; Sylwester Baćko z KWW Baćko do Senatu oraz Zbigniew Ładziński z KWW Aktywni Społecznie.

W okręgu nr 3 (legnicko-polkowicki) zarejestrowani zostali popierany przez PO dyrektor teatru w Legnicy Jacek Głomb, należąca do PiS b. senator Dorota Czudowska oraz Adam Myrda z KWW Rafała Dutkiewicza.

W wyborach do Senatu w okręgu nr 4 (wałbrzysko-świdnicki) zarejestrowani zostali już Zbigniew Chlebowski (KWW Zbigniewa Chlebowskiego), popierany przez PO poseł Wiesław Kilian, należący do PiS adwokat Maciej Badora, należący do SLD wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Wałbrzychu Henryk Rataj, członek zarządu wrocławskiego MPK Patryk Wild z KWW Rafała Dutkiewicza oraz należący do PSL Andrzej Marciniak.

W okręgu nr 5, obejmującym powiaty dzierżoniowski, kłodzki i ząbkowicki, zgłoszeni zostali należący do PO senator Stanisław Jurcewicz, popierany przez SLD b. dyrektor kłodzkiego ZOZ Aleksander Niedzielski, kandydat PiS wiceburmistrz Kłodzka Henryk Urbanowski, należący do PSL dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego i Rozwoju Obszarów Wiejskich w dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim Bogusław Wijatyk oraz prof. Jerzy Marczyk, zgłoszony przez KWW Rafała Dutkiewicza.

Zapytaj o licencje

Sondaże

Ordynacja

Kandydaci

Zapisz się na bezpłatny newsletter