Azja: 10 najlepszych wysp w 2014 roku

Portal TripAdvisor opublikował ranking z najlepszymi azjatyckimi wyspami w 2014 roku. Powstał na podstawie opinii turystów z całego świata. Zobaczcie galerię 10 najlepszych wysp w Azji.

 • Na 10. miejscu najlepszych wysp w Azji znalazła się wyspa Langkawi. Archipelag na Morzu Andamańskim, w odległości 30 km na zachód od północnej części Półwyspu Malajskiego. Składa się ze 104 wysp, z których największą jest wyspa Langkawi, z głównym miastem Kuah. Administracyjnie archipelag stanowi część malezyjskiego stanu Kedah, graniczącego z Tajlandią. Od lat 80 XX w. rozwijana infrastruktura turystyczna.
 • 9. miejsce zajmuje Ko Samui – wyspa należąca do Tajlandii. Leżąca na południu Zatoki Tajlandzkiej jest trzecią co do wielkości tajską wyspą. Wnętrze wyspy jest górzyste, natomiast wybrzeże nizinne z licznymi plażami. Warto pamiętać, że Ko Samui stanowi część Morskiego Parku Narodowego Ang Thong, który obejmuje pobliskie rafy koralowe.
 • Na 8. miejscu znalazła się należąca do Filipin wyspa Palawan. Turyści doceniają tę wyspę nie tylko ze względu na jej niesamowite piękno, ale również za liczne atrakcje turystyczne, które są dostępne na wyspie Palawan, a do których można zaliczyć m.in.: zespół siedmiu jezior otoczonych klifami, Park Narodowy Rzeki Podziemnej Puerto Princesa, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • 7. miejsce najlepszych azjatyckich wysp zajęła należąca do Tajlandii wyspa Phuket, która jest zarazem największa wyspą należącą do Tajlandii. Phuket leży na Morzu Andamańskim i jest bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym w Tajlandii, licznie odwiedzanym przez rzesze turystów.
 • Na 6. miejscu znalazła się należąca do Filipin wyspa Boracay. Jest to mała, mająca jedynie 7 km długości wyspa, dzięki czemu nie spotkasz na niej samochodów. Poruszać się można rowerami lub skuterami. Mała powierzchnia nie oznacza braku perspektyw do aktywnego spędzania czasu, ponieważ wyspa Boracay dysponuje pięknym, zróżnicowanymi plażami.
 • 5. miejsce najlepszych wysp w Azji przypadło wyspie Gili Trawangan, która razem z dwoma wyspami tworzy archipelag wysp Gili. Wyspy Gili należą do Indonezji. Gili Trawangan to najlepsze miejsce do uprawiana nurkowania, na wyspie działa wiele szkół nurkowych. Jeżeli nie lubisz nurkować, możesz wypoczywać na plaży albo udać się na lekcje jogi.
 • Na czwartym miejscu znalazła się kolejna tajska wyspa. Tym razem jest nią Ko Lanta - wyspa znajdująca się na zachodnim wybrzeżu Tajlandii w południowej części prowincji Krabi. Na stronie Tripadvisor możemy przeczytać, że Ko Lanta „oferuje przyjezdnym fantastyczne możliwości nurkowania wśród wspaniałych raf koralowych i egzotycznej przyrody morskiej. O tamtejszych zachodach słońca krążą już legendy.”
 • Na 3. miejscu uplasowała się tajska wyspa Phangan. Położona jest z Zatoce Tajlandzkiej. Miłośnikom imprez znana jest z organizowanych co miesiąc podczas pełni księżyca całonocnych imprez na plaży pod nazwą Full Moon Party. A za dnia wyspa zachwyca urokliwymi plażami w cieniu licznych palm.
 • 2. miejsce w rankingu najlepszych azjatyckich wysp w 2014 roku zdobyła indonezyjska wyspa Bali. Bali znane jest w świecie z oryginalnego, charakterystycznego folkloru, architektury, rzeźby, malarstwa, a także muzyki i tańca. Sztuka Bali będąca pod wpływem sztuki hinduskiej charakteryzuje się bogatą roślinną i fantastyczną ornamentyką. Znane jest balijskie złotnictwo i płatnerstwo.
 • Na pierwszym miejscu: Ko Tao – wyspa należąca do Tajlandii, leżąca na wodach Zatoki Tajlandzkiej. W języku tajskim Ko Tao oznacza wyspę żółwi. Idealna przez większa część roku pogoda oraz plaże z białym piaskiem sprawiają, że wyspa Ko Tao została uznana za najlepszą azjatycką wyspę w 2014 roku.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!