10 największych atrakcji turystycznych w USA

Serwis TripAdvisor zebrał opinię turystów z całego świata, którzy dokonali wyboru największych atrakcji turystycznych w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Zobaczcie, które amerykańskie miasta i zabytki cieszą się największą popularnością wśród turystów, którzy odwiedzają Amerykę.

 • Bellagio - superluksusowy hotel i kasyno, położony przy ulicy Las Vegas Strip w Paradise, w stanie Nevada. Inspirowany otoczeniem jeziora Como we włoskim mieście Bellagio, hotel znany jest ze swojej elegancji. Do głównych atrakcji kompleksu należy 3.2–hektarowe, ulokowane pomiędzy budynkiem Bellagio, a Las Vegas Strip, sztuczne jezioro, w którym znajdują się słynne Fountains of Bellagio, czyli ogromne fontanny synchronizowane z muzyką. Na przestrzeni lat stały się one jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Las Vegas.
 • Militarny Park Narodowy w Gettysburgu. Jest to miejsce upamiętniające bitwę pod Gettysburgiem, która rozegrała się w lipcu 1863 roku podczas wojny secesyjnej. Była to największa bitwa podczas wojny.
 • Pomnik USS Arizona – pomnik upamiętniający miejsce spoczynku 1102 marynarzy, którzy zginęli na pancerniku USS Arizona podczas ataku japońskich sił zbrojnych na Pearl Harbor 7 grudnia 1941. Znajduje się on w zatoce Pearl Harbor w Honolulu na Hawajach.
 • Taras widokowy Top of the Rock na Manhattanie w Nowym Jorku.
 • Golden Gate Bridge – most wiszący łączący San Francisco z hrabstwem Marin, nad cieśniną Golden Gate. Został otwarty 27 maja 1937.
 • Katedra św. Jana Chrzciciela w Savannah, w stanie Georgia jest głównym kościołem rzymskokatolickiej diecezji Savannah oraz katedrą miejscowego biskupa.
 • Pomnik Weteranów Wojny w Wietnamie - narodowy pomnik w Waszyngtonie czczący pamięć żołnierzy amerykańskich sił zbrojnych, którzy zginęli w czasie wojny wietnamskiej.
 • Broadway - ulica w Nowym Jorku, w dzielnicy Manhattan. W jej środkowej części (w regionie Times Square) mieszczą się liczne teatry (rozrywkowe i musicalowe) stanowiące centrum teatralne USA, przyciągające wielu turystów z całego świata.
Jest to także jedna z głównych ulic dzielnicy Manhattanu i jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Nowego Jorku i Stanów Zjednoczonych.
 • "Fasolka" w Chicago – inaczej znana jako Cloud Gate stoi w Parku Milenijnym. Jej autorem jest brytyjski artysta Anish Kapoor.
 • Mauzoleum Lincolna w Waszyngtonie – pomnik upamiętniający szesnastego prezydenta Stanów Zjednoczonych Abrahama Lincolna znajdujący się w parku National Mall w Waszyngtonie, będący budynkiem przypominającym wyglądem klasyczną grecką świątynie taką jak choćby Partenon, zbudowany na planie prostokąta otoczony 38 kolumnami doryckimi z białego marmuru Colorado.

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (2)

 • Krzemówka(2017-07-17 22:25) Zgłoś naruszenie 03

  Sam most Golden Gate jest malowniczy, to prawda, ale to San Francisco i okolice są naprawdę warte odwiedzenia. Przepiękne rejony - przyrodniczo i widokowo. ______________________________________ www.fromsili.blogspot.com

  Odpowiedz
 • Krzemówka(2017-07-17 22:22) Zgłoś naruszenie 02

  Jak atrakcją nr 1 - pierwszym zdjęciem które się ogląda ma być HOTEL????? Las Vegas i tamtejsze atrakcje mogą sie znaleźć w planie wyciezki, ale przy innych miejscach bledną. A tu HOTEL? Pleaseeeee..... ______________________________________ www.fromsili.blogspot.com

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!