Ranking: Najlepsze miasta na świecie. Warszawa coraz wyżej

Warszawa znalazła się w pierwszej 50. światowego rankingu miast Anholt-GfK City Brand Index 2013. Najwyżej ocenione miasta to Londyn, Sydney, Paryż, Nowy Jork i Rzym. Sydney jest najbardziej przyjaznym i bezpiecznym na świecie, z kolei Londyn jest najbardziej otwarty na ludzi z różnych kręgów kulturowych.

Warszawa

żródło: ShutterStock

43. Warszawa na liście 50 najatrakcyjniejszych miast świata znalazła się na 43 miejscu, przed Istambułem, ale za innymi europejskimi miastami, w skali europejskiej w niedalekiej odległości za Bazyleą, w skali światowej nieznacznie wyprzedzając Szanghaj. W stosunku do poprzedniej fali badania Warszawa jest obecnie lepiej oceniana w wymiarze bezpieczeństwa (36 miejsce) oraz otwartości kulturowej (37 miejsce). Jej potencjał, czyli składowa głównego indeksu określająca możliwości biznesowe, zatrudnienia, ofertę edukacyjną, plasują ją na 43 miejscu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!