Wojsko Polskie się pochwali: Samoloty bojowe, czołgi, ale także rekonstruktorzy na koniach

Już jutro z okazji Święta Wojska Polskiego w Warszawie będzie można obejrzeć Wielką Defiladę Niepodległości. Będzie to znakomita okazja, by zobaczyć, czym dysponują, a czym nie, polscy żołnierze. W środę będzie można obejrzeć m.in. samolot Gulfstream G550, którym mają latać najważniejsze osoby w państwie, i porównać, czym różnią się amerykańskie czołgi Abrams od naszych Leopardów czy Twardych. Zwyczajowo defilada odbywała się w Alejach Ujazdowskich, tym razem będzie przeprowadzona z większym rozmachem na jednej z ważniejszych arterii komunikacyjnych stolicy – Wisłostradzie, przez co trasa zostanie zablokowana na kilkadziesiąt godzin. Jak informuje resort obrony, na defiladzie zobaczymy ponad 1000 żołnierzy, 900 rekonstruktorów, ponad 200 najważniejszych wojskowych pojazdów, ponad 100 samolotów i śmigłowców.

Czołgu Leopard 2 A4 nasza zbrojeniówka także nie była w stanie sama zmodernizować

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Czołgi Leopard

W wojskach lądowych mamy prawie 250 czołgów w wersjach 2a4 i 2a5. Te pierwsze są właśnie modernizowane. Umowa na modernizację ponad 100 sztuk opiewała na 2,4 mld zł, ale w lipcu podpisano kolejną, wartą 300 mln zł, na modernizację dodatkowych 14 sztuk. Jest to o tyle problematyczne, że zakup nowych czołgów nie kosztuje wiele więcej. Tutaj wartością ma być zdolność naszych rodzimych zakładów do ich modernizacji i obsługi technicznej. Doświadczenia jednak pokazują, że może to być pozorne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (12)

 • ANTYKACZORRR(2018-08-15 11:28) Zgłoś naruszenie 2113

  NASI TFU POLITYCY=SDOMICI Z PIS, BĘDĄ SIĘ PRĘŻYĆ PRZED ZAKUPIONYM ZŁOMEM I BISKUPAMI, BREDZIĆ JAK TO POLSKA ARMIA JEST WIELKA, JAK POLSKA TO DUMNY KRAJ I INNE FARMAZONY WYGŁASZAĆ!!KAŻDY KTO MA TROCHĘ OLEJU WE ŁBIE, SKOMENTUJE TO SZYDERCZYM ŚMIECHEM!!!

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Obywatel.(2018-08-15 10:09) Zgłoś naruszenie 146

  Mamy super armie , i czas pokazać historyczne odniesienia jak za czasów Gomułki ,tam tez były historyczne pokazy wojaka w mundurach z epoki i co wracamy do czasów ST.Batorego i nasza husaria na koniach pokona siły zbrojne agresora , tak jak w 1939 roku , tyż była kawaleria na koniach ,a Niemcy byli uzbrojeni po zęby , jak zwykle historia zatacza koła , nasza armia ,nie ma Nic ,a przeciwnik uzbrojony jest po zęby , oto ignoranci rządzą armią Wojaka Polskiego .!

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • qwerty(2018-08-14 13:00) Zgłoś naruszenie 1312

  CARACALto niby ma być nowoczesny śmigłowiec? Nie posuwałbym się na miejscu autora do tak daleko idących wniosków. W lotnictwie francuskim - gdy Francja jest producentem- wiele tych śmigłowców jest uziemionych i nie naprawianych z jakich względów to już chybatylko Francuzi wiedzą...

  Odpowiedz
 • policjant(2018-08-14 17:00) Zgłoś naruszenie 37

  bzdury jak zawsze piszesz

  Odpowiedz
 • Sygnalista(2018-09-13 21:17) Zgłoś naruszenie 22

  Armia ma sprzęt z demobilu!

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2018-11-09 18:09) Zgłoś naruszenie 00

  Bez jaj !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!