Siedem trendów w motywacji pracowników w 2018 roku

Motywacja i budowanie zaangażowania pracowników to tematy, które od lat pojawiają się wśród największych wyzwań dla działów HR. Zwłaszcza wobec rosnących i zmieniających się wymagań ze strony kandydatów do pracy, wynikających m.in. z poprawiającej się koniunktury na rynku pracy oraz pojawiających się w szeregach firm przedstawicieli coraz młodszych pokoleń.

motywacja pracowników

żródło: ShutterStock

Motywacja i budowanie zaangażowania pracowników to tematy, które od lat pojawiają się wśród największych wyzwań dla działów HR. Zwłaszcza wobec rosnących i zmieniających się wymagań ze strony kandydatów do pracy, wynikających m.in. z poprawiającej się koniunktury na rynku pracy oraz pojawiających się w szeregach firm przedstawicieli coraz młodszych pokoleń. Benefity pracownicze to dzisiaj oręże w walce o talenty, jak również skuteczne narzędzie w działaniach employer brandingowych. Nie dziwi więc fakt, że rośnie liczba środków przeznaczanych co roku na świadczenia pozapłacowe dla pracowników. Przedstawiamy siedem trendów, które będą odgrywać kluczową rolę w motywacji pracowników w 2018 roku.

statystyki

Komentarze (1)

  • Maja(2019-02-05 19:36) Zgłoś naruszenie 10

    Nie chodzi tylko o budowanie zaangażowania pracownika, ale tez taki benefit moze byc dobra forma podziekowania za jego prace i docenieniem jej. W medicover nauczylam sie wlasnie tego ze im wiecej dajesz od siebie tym bardziej tez firma to docenia. Widac zreszta ze z roku na rok ta lista benefotow rosnie bo czy to dofinansowanie wypoczynkow czy bilety do teatru - wszystko ma znaczenie i jest duzym atutem firmy

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!