Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dżakarta, Kiszyniów i Charleroi. Oto najbrzydsze miasta świata – TOP 5

4. Kalkuta w Indiach W sercu miasta znajduje się nowoczesne centrum biznesowe, jednak w pozostałej części miasta ponad 1,5 mln mieszkańców żyje w slumsach. Według raportu ONZ są to warunki nie nadające się do życia. Mimo tego większość mieszkańców nie chce opuścić swoich domostw. W efekcie metropolia jest pełna leżących wszędzie śmieci, nieskanalizowanych ścieków i spalin. Na ulicach można spotkać tłumy pieszych, tragarzy, rowerzystów czy wozów ciągnących woły. Jednak od lat Kalkuta przyciąga setki turystów z całego świata. Najczęściej wędrówkę po mieście rozpoczynają od mostu Howrah Bridge, który dziennie pokonuje kilkadziesiąt tysięcy osób. W jego pobliżu znajduje się Howrah Train Station – największy dworzec kolejowy w Indiach. Symbolem miasta jest Memoriał Królowej Wiktorii – majestatyczny marmurowy budynek przypominający wyglądem amerykański Kapitol. Kalkuta jest również pełna ulicznych targów. Szczególnie wzdłuż mostu Howrah Bridge można kupić najrozmaitsze warzywa, owoce i przyprawy.
4. Kalkuta w Indiach W sercu miasta znajduje się nowoczesne centrum biznesowe, jednak w pozostałej części miasta ponad 1,5 mln mieszkańców żyje w slumsach. Według raportu ONZ są to warunki nie nadające się do życia. Mimo tego większość mieszkańców nie chce opuścić swoich domostw. W efekcie metropolia jest pełna leżących wszędzie śmieci, nieskanalizowanych ścieków i spalin. Na ulicach można spotkać tłumy pieszych, tragarzy, rowerzystów czy wozów ciągnących woły. Jednak od lat Kalkuta przyciąga setki turystów z całego świata. Najczęściej wędrówkę po mieście rozpoczynają od mostu Howrah Bridge, który dziennie pokonuje kilkadziesiąt tysięcy osób. W jego pobliżu znajduje się Howrah Train Station – największy dworzec kolejowy w Indiach. Symbolem miasta jest Memoriał Królowej Wiktorii – majestatyczny marmurowy budynek przypominający wyglądem amerykański Kapitol. Kalkuta jest również pełna ulicznych targów. Szczególnie wzdłuż mostu Howrah Bridge można kupić najrozmaitsze warzywa, owoce i przyprawy. / ShutterStock
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Komentarze(65)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • mm
  2019-05-17 14:34:56
  Zapraszam do Sosnowca...
  13
  pokażodpowiedzi (1)
 • on 52
  2019-06-14 16:47:04
  Najbrzydsze miasta świata to miasta rosyjskie wybudowane na sowiecką modłę miasta jednakowych ,zniszczonych bloków i ponurych fabryk.Kto szyka brzydoty niech jedzie do Workuty,Norylska,Magnitogorska i dzisiątek miast radzieckich powstałych za Stalina,Chruszczowa czy Breżniwea.
  7
  pokażodpowiedzi (2)
 • Mac
  2019-05-22 12:04:04
  Totalne bzdury. Byłem w zeszłym roku w Kiszyniowie i to co zobaczyłem nijak się miało do moich wyobrażeń na temat tego miasta, po tym, co wcześniej przeczytałem. Czysto, schludnie, nowocześnie, mile ludzie, bezpiecznie i przede wszystkim tanio. Co do dworca: zadbany, czysty i ładny, w starym, stylowym budynku. Faktem natomiast jest, że na prowincji Mołdawii jest inaczej, tam widać i czuć niedoinwestowanie i biedę.
  7
  pokażodpowiedzi (2)
 • Niestety ale
  2019-06-26 15:28:35
  Ten artykuł to żart? Żadne z wymienionych wyżej rzekomo "najbrzydszych" miast świata nie dorównuje w brzydocie przeciętnemu polskiemu miastu jakich w Polsce są dziesiątki, z jego pomieszaną, bezskładną, kiczowatą, betonową, jaskrawą, nieprzyjazną, niezrozumiałą staro-nową architekturą, z jego koszmarnymi wszędobylskimi reklamami, gdzie szczytem ucywilizowania i nowoczesności są chodniki z - lub w niedalekiej przyszłości już - krzywą i pozarastaną kostką. Personalny faworyt osobistego rankingu - stolica woj. św. Kielce.
  13
  pokażodpowiedzi (2)
 • tw
  2019-05-16 06:49:52
  Oczywiście wszystkie chińskie miasta są prześliczne.
  7
  pokażodpowiedzi (3)
 • Gdańszczanin
  2019-07-01 11:57:29
  Najbrzydsze miasto to Gdańsk zniszczony przez deweperów i Adamowicza. Ostatnie 10 lat to zabuodwa gdzie popadnie Hiton na ruinach krzyzackiego zamku, Kino Neptun zamienione na Hiltona. I zabytowa kamienica w Oliwie wyburzona żeby powstał szkaradny hotel tak kolejny h Hilton i Lidl na dole i podziemy Parking. I jeszcze zardzewiałe ECS. A dzielnice Zaspa i Przymorze. Zostały zniszczone prez budowę między stsrymi blokami w dwa trzy czy cztery razy wyższych 12 15 18 piętrowych bloków. Wszędzie korki a smog i hałas taki że nie mozna otworzyć okien nawet od podwórka
  39
  pokażodpowiedzi (2)
 • jasiee
  2019-06-18 19:19:36
  warszawa architektonicznie jest ohydna ale to wina zniszczeń będących skutkiem działań okupanta niemieckiego. jest tak brzydka że radom czy sosnowiec to perły architektury światowej
  26
  pokażodpowiedzi (3)
 • Joanna
  2019-06-10 13:31:42
  "czy wozów ciągnących woły. ".(Kalkuta)..... to chyba jedyne takie miasto na swiecie
  1
  pokażodpowiedzi (3)
 • CXC
  2019-05-27 02:17:55
  OTWOCK.... mająca prawa miejskie wioska z mega dziurą w ziemi zamiast rynku :O
  4
 • RT
  2019-06-06 00:26:22
  z setka miast w Polsce jest znacznie brzydsza, a na pewno nie ma nic ciekawego do zaoferowania turystom.
  6
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej