Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sighișoara, zamek Drakuli i plaże Mamai. 7 miejsc, które warto zobaczyć w Rumunii

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Zamek w Hunedoarze (Castelul Corvinilor) Gotycki zamek usytuowany w Siedmiogrodzie (w obrębie urokliwego, karpackiego masywu Poiana Ruscă) był ufortyfikowaną rezydencją królewską i nigdy nie spełniał funkcji czysto militarnych. Kompleks w Hunedoarze jest jednym z najlepszych przykładów gotyckiej architektury obronnej na obszarze historycznych Węgier.
Zamek w Hunedoarze (Castelul Corvinilor) Gotycki zamek usytuowany w Siedmiogrodzie (w obrębie urokliwego, karpackiego masywu Poiana Ruscă) był ufortyfikowaną rezydencją królewską i nigdy nie spełniał funkcji czysto militarnych. Kompleks w Hunedoarze jest jednym z najlepszych przykładów gotyckiej architektury obronnej na obszarze historycznych Węgier. / ShutterStock
Reklama

Komentarze (4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Bodzio
  2019-02-27 01:25
  Plaża w Mamai jest rzeczywiście koszmarkiem.W Rumuni byłem 3 razy i nie ma tam tak tragicznie jak by się wydawało! Mnie podobały się Karpaty.
  0
  zgłoś
 • Grze$
  2019-02-17 21:06
  Byłem w 2015r na wakacjach, w sumie wspominam pozytywnie Rumunię
  0
  zgłoś
 • Turysta
  2019-02-14 18:57
  Byłem tam wlasnym autem w ubieglym roku. . jeżdżą oni po drogach jak szaleni. Stają na srodku jezdni ,wywalają drzewo jak na swoje podwórko ktorych nie mają. naprawie Drakula. Ale kraj piekny.
  0
  zgłoś
 • P.
  2019-02-11 12:53
  Ta plaża to jakiś koszmarek.
  2
  zgłoś
Reklama
Reklama

Zobacz więcej