Turyści wybrali: W tych miastach czujemy się najlepiej [RANKING]

Brudne, niebezpiecznie i nie cieszące się dobrą reputacją: Newman i Oakland w USA, Tijuana w Meksyku. Te miasta sklasyfikowane zostały na czele rankingu najbardziej nieprzyjemnych miast dla turystów według amerykańskiego magazyn „Condé Nast Traveler”. Pismo jednak zestawia również miasta, w których odwiedzający czuli się najlepiej. Co ciekawe, na ósmym miejscu, od którego zaczynany prezentację, znalazł się polski Kraków. Zobacz, gdzie Amerykanie czuli się jeszcze lepiej.

 • <strong>8. Kraków, Polska</strong>
<br><br>
Turyści odwiedzający Kraków szczególną uwagę zwrócili na klimatyczne uliczki oraz bogate dziedzictwo historyczne i kulturowe miasta. Pokreślono również urokliwe położenie nad rzeką Wisłą.
 • <strong>7. Savannah, Georgia, USA</strong>
<br><br>
Savannah określono jako przyjazne, bezpieczne miasto, w którym jest dużo ciekawych miejsc do spacerowania. Zwrócono jednak uwagę na ciągle obecne podziały rasowe.
 • <strong>6. Galway, Irlandia</strong>
<br><br>
To urokliwe miasteczko położone na zachodnim brzegu Irlandii. Miejsce doceniono między innymi za bogate życie towarzyskie, ilość dostępnych pubów i barów oraz niezwykle pozytywne nastawienie lokalnej ludności.
 • <strong>5. Park City, Utah, USA</strong>
<br><br>
Turyści trafiają do Park City głównie ze względu na obywający się tam kultowy festiwal filmowy Sundance. Miasteczko jest również doskonałym kurortem narciarskim, dlatego co roku przybywają tam tłumy amatorów sportów zimowych. Przyjezdni podkreślają wyjątkową gościnność "lokalsów".
 • <strong>4. Queenstown, Nowa Zelandia</strong>
<br><br>
Queenstowns to miasto w Nowej Zelandii na Wyspie Południowej w prowincji Otago nad jeziorem Wakatipu. Słynie z niesamowitego położenia, co sprzyja uprawianiu sportów wodnych w lecie, a narciarstwu w sezonie zimowym.
 • <strong>3. Dublin, Irlandia</strong>
<br><br>
Czytelnicy „Condé Nast Traveler” wyróżnili tętniący życiem Dublin oraz wiecznie uśmiechnięte i skłonne do rozmowy twarze Irlandczyków. Określono ich nawet jako "najmilszych na świecie".
 • </strong>2. Sydney, Australia</strong>
<br><br>
Wielu amerykańskich turystów chciałoby zamieszkać w Sydney. Trudno im się dziwić, skoro jest to jedno z najpiękniej położonych miast na świecie. Rozległa linia brzegowa oraz ciepłe nastawienie Australijczyków jak widać znalazły swoje uznanie odzwierciedlenie w rankingu „Condé Nast Traveler”.
 • <strong>1. Charleston, Karolina Południowa</strong>
<br><br>
Dlaczego wygrywa Charleston? Turystom spodobała się jego wielkość. To bowiem średnie miasteczko liczące niecałe 120 tys. mieszkańców. Wskazywali, że praktycznie w każde interesujące ich miejsce mogą dotrzeć na piechotę. Czytelnicy uznali, że miasto to jest "stworzone dla odwiedzających": bezpieczne, przyjazne, a jego mieszkańcy są nadzwyczaj gościnni.
statystyki

Komentarze (9)

 • small bird(2016-08-31 07:53) Zgłoś naruszenie 90

  Gdzie Sosnowiec ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Pink(2016-08-25 13:10) Zgłoś naruszenie 55

  Najlepsze miejsca gdzie czuję się bezpiecznie to MAJORKA -HISZPANIA oraz ZAKYNTHOS GRECJA

  Odpowiedz
 • Krakus(2016-08-31 11:53) Zgłoś naruszenie 43

  Same anglojęzyczne + Kraków. Dziwne... Kraków najprzyjemniejszy na świecie z miast gdzie nie mówi się po angielsku ?

  Odpowiedz
 • Kiwi(2016-08-25 20:48) Zgłoś naruszenie 30

  nie: Queenstowns, NZ - ino tylko Queenstown

  Odpowiedz
 • joll(2016-09-04 09:55) Zgłoś naruszenie 21

  A Wrocław,to co?tu jest Ok.

  Odpowiedz
 • gambit(2016-09-11 22:43) Zgłoś naruszenie 21

  Widać, że to amerykański wybór, w dodatku prawdopodobnie przeprowadzony na terenie jednego rolniczego stanu. Nie rozumiem, co turyści widzą w małych, średnio ciekawie położonych miejscowościach, w dodatku pozbawionych atrakcji architektonicznych? Poza tym zadziwia mnie tu popularność naszego wspaniałego Krakowa i jego "wyższość" nad taką Pragą. Być może turyści są juz zblazowani i mają dość standardowych pozycji z bedekerów.

  Odpowiedz
 • zzzz(2016-09-05 14:59) Zgłoś naruszenie 11

  Czyli Kraków 3 spośród europejskich ...

  Odpowiedz
 • lklllkkl(2016-09-06 22:22) Zgłoś naruszenie 10

  Ringwood na południu Uk pomiędzy southampton a bournemouth..............najpiękniejsze miejsca i spokojne z New Forestem A turystów nie pytajcie bo oni guzik wiedzą

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!